Yonatan Sindel/Flash90

הסגר לא יוארך: היום בחצות יוסרו ההגבלות משכונת רמת שלמה

ליאון: "מודה לגורמי המקצוע שגילו אוזן קשבת לנתונים שהצגתי בפניהם, הורידו את מרבית השכונות כבר בשבוע שעבר, ונענו לבקשתי להוריד גם את שכונת רמת שלמה שנלחמת בהצלחה בהורדת אחוזי התחלואה. אני קורא לכל תושבי ירושלים להמשיך ולהקפיד על ההוראות, ויחד ננצח את הנגיף"
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

"לאחר מאמצים ופעילות הסברתית של ראש העיר ירושלים משה ליאון מול פרויקטור הקורונה ומשרד הבריאות: היום בחצות יוסרו ההגבלות משכונת רמת שלמה ובכך תמו ההגבלות על ירושלים כולה" – כך נמסר מעיריית ירושלים. יצוין כי ההחלטה המקורית של ועדת השרים לענייני אזור מוגבל הייתה עד להלילה, אך ההישג הוא בכך שהוא לא יוארך.

ראש העיר משה ליאון אמר כי הוא "מודה לגורמי המקצוע שגילו אוזן קשבת לנתונים שהצגתי בפניהם, הורידו את מרבית השכונות כבר בשבוע שעבר, ונענו לבקשתי להוריד גם את שכונת רמת שלמה שנלחמת בהצלחה בהורדת אחוזי התחלואה. אני קורא לכל תושבי ירושלים להמשיך ולהקפיד על ההוראות, ויחד ננצח את הנגיף".

כזכור, ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל" אישרה אתמול את הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על הערים בני ברק, אלעד, ביתר עילית ומודיעין עילית, וכן על שכונת מטרסדורף, מעלות דפנה ורמת אשכול בירושלים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה. אלה מצטרפות ליישוב רכסים שהוסר שלשום מרשימת האזורים המוגבלים.

בכך, למעשה, רק שכונת רמת שלמה בירושלים תיוותר תחת המגבלות בהכרזה על "אזור מוגבל". בהודעה משותפת ממשרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות כי ההחלטה נכנסה לתוקפה עם פרסומה ברשומות.

מעיריית בני ברק כי "בהתאם להחלטת ועדת השרים, עם ירידת העיר מאדום לכתום בס"ד, בשעות הקרובות יירד הסגר על העיר. ברכותינו לעיר ולתושביה, הממשיכים לשמור על הכללים ולהקפיד ביתר שאת על מה שהושג בעמל ובמסירות מופת יומיומית של כל אחד מאיתנו. להזכירכם, המסחר בעיר עדיין איינו פועל, וכי רק השירותים החיוניים שהוחרגו בהחלטת הקבינט פעילים כרגיל".

ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין הוסיף כי "זה הזמן לחזק את ידי רבבות תושבי עירנו המוסיפים יחד ערבות הדדית וזהירות מוגברת בשמירה על הכללים בכדי שלא ניסוג אחור חלילה. חיי כולנו תלויים זה בזה – בערבות ובאחריות למען מבוגרים וצעירים גם יחד, להוסיף ימים ושנות חיים – חיים שיש בהם".

שר הבריאות יולי אדלשטיין העריך בראיון ל'כאן רשת ב' כי "הערים האדומות לשעבר כמו ביתר עילית ומודיעין עילית בעוד 10-7 ימים יחזרו להיות אדומות". אדלשטיין אמר כי "יכול להיות שבעתיד ישנו חקיקה בנוגע להטלת סגר על עיר שהנתונים שלה גרועים כך שגם אם היא לא תהיה אדומה יהיה אפשר להטיל עליה סגר".

בהתייחסו לערים האדומות, אמר: "לשמחתי הערים האדומות יצאו כרגע מן הסגר ואני מקווה מאוד שזה יישאר כך והערים האדומות לשעבר כמו ביתר עילית מודיעין עילית וכן הלאה, כרגע מבחינת הנתונים שלהם הם לא אדומות ולא עומדות בקריטריונים לסגר ולכתר וגם החוק לא מאפשר לנו שום דבר אחר. אבל, אם שואלים את דעתי הלא מלומדת בעוד שבעה או עשרה ימים הם יחזרו להיות אדומות".

אדלשטיין נשאל אם כן מדוע את מאפשרים את הפתיחה, לדבריו "כרגע אין לנו שום אפשרות לעשות את זה אבל יכול להיות שבעתיד ישנו חקיקה בנוגע להטלת סגר על עיר שהנתונים שלה גרועים כך שגם אם היא לא תהיה אדומה יהיה אפשר להטיל עליה סגר".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן