ממתק לשבת – פרשת נח • צפו

ממתק לשבת עם הרב נחמיה וילהלם שליט"א שליח חב"ד בנגקוק - תאילנד

 

בחור חרדי נכנס למונית בארץ. הנהג אומר לו "בוקר טוב", והוא עונה "בוקר טוב אחי." הנהג מתפרץ "מה זה אחי? אנחנו אחים? אין בינינו כלום, אתה חרדי ואני חילוני זה שני עולמות שונים! איך נהיינו אחים?"
החרדי אומר לו "המורה שלי לימד אותי שאנחנו אחים" הנהג מופתע מהתשובה ושואל אותו "מי זה המורה שלך?" והוא עונה לו "אדולף היטלר ימ"ש, הוא לימד אותי שכל יהודי הוא יהודי, לא משנה כמה הוא דתי ואיך הוא נראה, בסופו של דבר כולנו אחים".
פרשת השבוע פותחת במילים "אלה תולדות נח, נח איש צדיק", ומספרת לנו על הציווי האלוקי לנח לבנות את התיבה, ולהכניס לתוכה מכל בעלי החיים הקיימים בעולם, שבעה מהכשרים ושניים מכל אלו שאינם כשרים.
בתורת החסידות מוסבר על כך שהתורה אומרת נח נח שתי פעמים לרמז על שתי מנוחות, על המנוחה שהיתה ליושבי התיבה בזמנו של נח, שהם ניצלו מהמבול וישבו במנוחה, וגם על המנוחה שתהיה לעתיד לבוא, כאשר "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ" שתהיה מעין מה שהיה בתיבה. כל החיות היו בתיבה אחת לא מאוד גדולה, ועדיין כולם ביחד בלי לטרוף ובלי לריב אחד עם השני. זה לא קל! תחשבו על האריה שכל יום רואה בכלוב השכן את שבעת הכבשים, והזאב שרואה את הגדיים, ובכל זאת הם שקטים ומנומסים, כל זה רק בזכות הידיעה שכרגע כשיש מבול בחוץ, עלינו להיות ביחד ולשמור אחד על השני, וביחד לצפות ליום שתפתח התיבה ונקבל ציווי אלוקי "צא מן התיבה" לצאת לעולם חזקים יותר וטובים יותר. כשנראה לקב"ה שהבנו וקיבלנו את המסר נדע שהמבול טיהר את העולם ונוכל לצאת.
אנחנו כולנו נמצאים בתקופת מבול בעולם וכולנו מתכנסים כל אחד בתיבה שלו, תקופה שלא קלה לאף אחד מאיתנו אבל דווקא בתקופה הזו האתגר שלנו הוא לשמור על האחדות, להישמע להוראות ולדעת שרק ביחד ננצח את המגפה ונזכה לצאת מן התיבה חזקים יותר שמחים יותר ומאוחדים יותר לעולם טוב יותר.
יהי רצון שנזכה בקרוב ממש לראות בסיום המגיפה הזו ונזכה להכנס ישר לגאולה אמתית ושלימה מתוך בריאות ושמחה לכל עם ישראל.

שבת שלום
הרב נחמיה וילהלם
בית חב"ד בנגקוק תאילנד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן