הגה''צ רבי יהודה גוטרמן זצ''ל (מימין) עם מרן הגרי"ג אדלשטייין שליט"א - צילום: שוקי לרר

אבל בפוניבז' לצעירים: משגיח הישיבה הגה"צ רבי יהודה גוטרמן זצ"ל

המנוח זצ''ל שימש רבות בשנים כמשגיח הישיבה. שיחותיו המיוחדות ודרכו הייחודית בחינוך התלמידים הקנו לו שם של כבוד בעולם הישיבות כולו. בצעירותו זכה להיות מראשוני התלמידים בישיבת פוניבז' וזכה לחביבות גדולה אצל ראשי הישיבה. לפני מספר שבועות חלה בנגיף הקורונה

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: אמש בשעות הסתלק לבית עולמו הגאון הצדיק רבי יהודה גוטרמן זצ"ל אשר שימש במשך שנים כמשגיח בישיבת פוניבז' לצעירים בבני ברק זאת לאחר שחלה בנגיף הקורונה והוא בשנת השמונים ושש לחייו.

המנוח הגאון הצדיק רבי יהודה גוטרמן זצ"ל היה מראשוני התלמידים בישיבת פוניבז' בבני ברק כשהוא זוכה לחביבות יתירה ממרן הרב מפוניבז' זצוק"ל. גם המשגיח דאז מרן הגר"י לוינשטיין זצ"ל חיבבו עד מאוד.

כבר מנערותו ניכר היה הגה"צ רבי יהודה גוטרמן זצ"ל במידת ההתמדה שלו וביראת שמים טהורה. חבריו לספסל הלימודים מעידים כי הוא השקיע את כל כוחותיו בעסק התורה כשחוץ מזה הוא לא התעניין בדבר.

ברבות השנים הוא נקרא לשמש כמשגיח בישיבת פוניבז' לצעירים בבני ברק שם שימש בתפקיד לצד ראשי הישיבה מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל ומרן הגאון רבי מיכל יהודה לפקוביץ זצ"ל.

המשגיח היה נודע כתלמיד חכם עצום, רבים היו מתדפקים על דלתותיו בכדי לקבל ממנו עצות והדרכות בעבודת השם. יראת השמים שלו הייתה מן המופלאות ושיחותיו המיוחדות קנו להם שם של כבוד בעולם המוסר.

תלמידיו מספרים כי המשגיח זצ"ל מעולם לא התרעם על איש אלא תמיד קיבל כל אדם בסבר פנים יפות. דרכו הייחודית בחינוך התלמידים גרמה לתלמידיו הרבים להיכרך אחריו בעבותות של אהבה ויראה.

לפני מספר שבועות חלה הגה"צ רבי יהודה גוטרמן זצ"ל בנגיף הקורונה, בעקבות החמרה במצבו הוא אושפז בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים שם מצבו הידרדר עד שאמש השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה לדאבון לבם של משפחתו הכבודה, מכריו ותלמידיו הרבים.

מסע הלוויתו תצא הבוקר בשעה 9:30 מהיכל ישיבת פוניבז' לצעירים ברחוב הרב מלצר בבני ברק אל עבר בית החיים של נציבי הישיבה בעיר שם ייטמן למנוחת עולמים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן