תושב עפולה תועד מאיים על חרדים והורחק מהעיר: "מתנצל – עקב התקופה הקשה"

לאחר שהמשטרה חקרה אמש את התושב מעפולה שגירש ילדים מגן שעשועים בעיר ואיים על חסידי ויז'ניץ ברצח ל'מקומי JDN' נודע כי לאחר חקירת המשטרה התושב האלים קיבל צו הרחקה מעיר והתיק בעניינו הועבר להכרעת בית המשפט. הערב התושב התנצל

אמש (ראשון) פורסם ברשת מתיעוד מזעזע מהעיר עפולה בו נראה תושב העיר מגרש ילדים חרדים מפארק שעשועים ומאיים על חסידי ויז'ניץ המתגוררים בעיר כי הוא יהרוג אותם, "אני שונא ויזנצים, שישרפו כולם אמן. הם שונאי יהודים שמפיצים את המגפה". אמר ואיים על חסידי ויז'ניץ ברצח. התושב עוכב לחקירה במשטרה.

"כולכם מפיצים את המגפה", צעוק התושב לעבר החרדים, "אני שונא ויז'ניצים, שיישרפו כולם אמן. כמו שהם שונאים אותי אני שונא אותם. ויז'ניץ זה גטו של נאצים שונאי יהודים, ואנחנו כבר פנינו לראש העיר שיהיה פה רצח של ויז'ניץ. אני מודה, ואתה יכול לקפוץ עד מחרתיים". ל'מקומי JDN' נודע כי לאחר חקירת המשטרה התושב האלים קיבל צו הרחקה מעיר והתיק בעניינו הועבר להכרעת בית המשפט.

הערב פרסם התושב סרטון בו התנצל על התקרית: "אני (שמו) תושב עפולה עילית. אתמול נאמרו מפי כלפי הקהילה מילים מאוד קשות ונסערות. אני רוצה להתנצל בפניכם על כל מילה שאמרתי, לא התכוונתי למילים הללו, עקב התקופה הקשה יכול להיות שהתפרצתי בצורה מוגזמת. אני מבקש מחלילה וסליחה מכל אדם מקהילת ויז'ניץ שנפגע ממני".

בעקבות פרסום הסרטון אמש רבים במערכת הפוליטית גינו את הדברים. מעיריית עפולה נמסר כי ״ראש העיר אבי אלקבץ ועיריית עפולה כולה מזועזעים ומגנים בשאט נפש את הדברים של אותו אדם כלפיי חסידי ויזניץ . מדובר בקהילה שקטה, המהווה חלק נכבד וחשוב בקהילה שלנו". עוד הוסיפו בהודעת העירייה כי "עפולה היא סמל לסבלנות וכבוד הדדי בין חילונים לדתיים ונילחם בכל הכוח ובאפס סבלנות באלימות פיזית או מילולית כנגד מגזר כזה או אחר".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת חה"כ מיכאל מלכיאלי הגיב להודעת ראש העיר עפולה ואמר: "מחזק את ידיו של ידידי אבי אלקבץ רה"ע עפולה שגינה בתוקף את מלבה השנאה בעיר שתקף באלימות מילולית קשה את המגזר החרדי בעיר, גם היום חשוב לזכור! את הקורונה ננצח, את השנאה וההסתה יהיה הרבה יותר קשה".

ח"כ יעקב טסלר המייצג את חסידי ויז'ניץ בסיעת אגודת ישראל אמר בעקבות סרטון ההסתה נגד החרדים בעפולה: "השיח המידרדר כנגד הציבור החרדי וההסתה המתמשכת היא שגרמה לקריאה המזעזת לרצח ילדים חרדים, שכל חטאם היה הגעתם לשחק בגינה. אני קורא למצות את הדין עם המסית שנעצר לחקירה. אני מודה לראש עיריית עפולה מר אבי אלקבץ שגינה את המסית והתנער מדברי הבלע, ופעל באופן מיידי בשיתוף עם המשטרה למעצרו והבאתו לדין".

4 תגובות

כל הכבוד שהתנצל

יש לו כיפה או שנדמה לי? ישר כח על ההתנצלות אתה חייב לבדוק טוב מאיפה זה בא לך. בשבילך.

כל הכבוד ! גבר !
מודה ועוזב ירוחם.
מסכן.
מי יודע איזה נסיונות קשים עוברים על אנשים ועד כמה הנפש נפצעת בתקופה הזו.

כל הכבוד למלכיאלי ולח"כ טסלר. לא להרפות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן