סיוט למאות משפחות: "נסיעה לריכוז חרדי אורכת חצי יום ומצריכה 3-4 אוטובוסים"

בעיר המתפתחת גרים כיום כ-500 משפחות חרדיות, אולם עד עתה אין אפילו קוו תחבורה ציבורית אחד לערים חרדיות. הדרך היחידה של תושבי העיר להגיע לריכוזים חרדים היא נסיעה לת"א או חיפה. מקלב: "בהיעדר תקציב המדינה, לא ניתן להקצות תקציבים לצורך הפעלת קווים חדשים"

תושבי העיר החדשה חריש הם לא מסוג האנשים שחייבים שיהיה להם הכל סביב ביתם, המשפחות הראשונות שהגיעו להתגורר בעיר ידעו היטב שהן באו לעשות "חריש" עמוק בדרך לעיר מתפקדת ושהתקופה הראשונה אינה מושלמת ומלאת אתגרים. אולם גם הם מבינים שהסחבת בכל הקשור לתחבורה ציבורית בעיר, בעיקר לערים חרדיות, אינה מתקבלת על הדעת.

בעיר המתפתחת גרים כיום כ-500 משפחות חרדיות, אולם עד עתה אין אפילו קוו תחבורה ציבורית אחד לערים חרדיות. הדרך היחידה של תושבי העיר להגיע לריכוזים חרדים היא נסיעה לתל אביב וממנה לבני ברק ולשאר העירם החרדיות. "זה בלתי אפשרי שכדי לנסוע לשבת אצל ההורים משפחה עם ילדים קטנים צריכה לעבור 3 אוטובוסים", אומר תושב מתוסכל בשיחה עם 'חדשות JDN'. לדבריו, העובדה שלעיר עם 10,000 תושבים אין אוטובוס לירושלים זאת עוולה.

חשוב לציין כי העיר חריש מתמודדת עם בעיית נגישות קשה ובאופן כללי יש מחסור בקווי אוטובוס פנימיים להתניידות ברחבי העיר, מחסור בקווי אוטובוס בין-עירוניים למרכזי תעסוקה גדולים במרכז ובצפון. אולם, נראה כי המצוקה ממנה סובלים תושביה החרדים של העיר קשה עוד יותר.

תושבי העיר החרדים מציינים כי הדבר גורם לאי התפתחות החרדים בעיר מכיון שמשפחות שרכשו דירות בעיר לא מגיעות לגור במקום מחשש לניתוק מההורים. "יש לנו סגן שר במשרד התחבורה, אורי מקלב, ואף ישבנו איתו לפגישה בעניין, הוא הבין את המצוקה ואמר שיפעל", מאומר תושב חרדי נוסף, "אבל אנחנו לא צריכים הבטחות, אנחנו צריכים להגיע להורים לשבת ושהקהילה החרדית בעיר תתפתח". לדבריו, לריכוזים חרדים קטנים מהריכוז החרדי בחריש דאגו לתחבורה לערים חרדים מרכזיות או לפחות לתחבורה בסוף השבוע, אולם בחריש הדבר נתקע מסיבות לא ברורות.

בסביבתו של מקלב מסבירים כי אין אפשרות לפתוח קווים חדשים בשל העדר תקציב מדינה מסודר, אולם התושבים תוהים מדוע הנציגות החרדית לא נתנה את דעתה בסוגיה עוד בטרם הגיעו ליישוב, "חריש הוכרזה בהתחלה כעיר העתיד החרדית, אף נציג חרדי לא חשב שאנחנו נצטרך תחבורה ציבורית? איני מאשים את מקלב אבל המצב פה בלתי אפשרי וכל הפוליטיקאים שקראו לנו לבוא לפה כפתרון למצוקת הדיור החרדית כשלו!".

מלשכת סגן שר התחבורה ופיתוח חרדי אורי מקלב נמסר: "סגן השר נפגש בחודש האחרון עם חברי הקהילה בחריש ועם נציגים במועצה המקומית חריש, לשכת סגן השר נמצאת בקשר רציף עם התושבים וראש המועצה מר יצחק קשת, המקום נמצא בשלבי איכלוס מקדמיים".

"בשל האכלוס הצפוי של משפחות חרדיות במקום, פועל סגן השר להפעלת תחבורה ציבורית שתיתן מענה לתושבי חריש, מיותר לציין כי בתקופה זו בהיעדר תקציב המדינה, לא ניתן להקצות תקציבים לצורך הפעלת קווים חדשים. סגן השר הנחה את הרשות הארצית לתח"צ לכלול בתוכניות שיופעלו לאחר העברת התקציב את העיר חריש וצרכיה של המתאכלסים החדשים".

במשרד התחבורה ובעיריית חריש בחרו שלא להגיב לטענות.

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

2 תגובות

למשל מטבריה לירושלים צריך לקחת אוטובוס פנימי לפחות 20 דקות ובירושלים מתחנה מרכזית ליעד. ס"ה 3 שעות לא כולל המתנה בתחנות.

עוד הפעם פוגשים את המשתכנים החדשים שלא מבינים איך מקום חדש מתנהל במדינה שלנו…
יש מקום חדש בארץ שזה לא ככה???
מתי אנשים יבינו שכשקונים דירה במקום חדש זה כלול במחיר?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו