צילום: פלאש 90

גל שני: צרפת שוקלת להכריז על סגר כללי – גרמניה ורוסיה שוברים שיאי תחלואה

נשיא מועצת אירופה אומר: "המצב ביבשת חמור ומעורר דאגה" ועל הגוש צריך להיות יעיל יותר במדיניות הבדיקות, איתור הנדבקים, החיסונים והבידודים, אנחנו זקוקים לתכנון משמעותי, אחרת נהיה בסגרים כל הזמן בחודשים הקרובים,אנחנו צריכים להיות יעילים יותר"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

צרפת שוקלת להכריז הערב (רביעי) סגר חדש בשל עלייה חדה בתחלואת הקורונה, וגרמניה מתכננת לסגור את המסעדות והברים החל מהשבוע הבא. זאת בזמן שההגבלות החלקיות שהטילו בשבועות האחרונים כדי לעצור את הגל השני לא הצליחו לשטח את העקומה, ועתה הן שוקלות החמרה נוספת בצעדי הבלימה. אירופה מתקרבת לחורף כשמספרי הנדבקים והמתים ממשיכים לעלות בהתמדה ברחבי היבשת. כך דווח ב'וואלה'.

נשיא צרפת עמנואל מקרון, שמצוי בעיצומה של מלחמה דיפלומטית עם טורקיה והעולם המוסלמי בשל הגנתו על איוריו של הנביא מוחמד, יישא נאום לאומה. הסגר החדש, שאמור להתחיל מיום חמישי בחצות, יהיה מקל יותר מזה שהוטל למשך חודשיים בחודש מרץ. בתי הספר יישארו פתוחים. יצויון כי צרפת הטילה עוצר לילי על הערים הגדולות במדינה, כולל על פריז, לפני שבועיים, אך נתוני התחלואה הורעו מאז.

בגרמניה, על פי טיוטת החלטה שהגיעה לרויטרס, הקנצלרית אנגלה מרקל רוצה שכל 16 ראשי מדינות המחוז יסכימו לסגור את המסעדות והברים החל מ-4 בנובמבר, אולם בתי הספר והמעונות יישארו פתוחים. לפי ההגבלו החדשות, אנשים יורשו לצאת מבתיהם רק עם בני ביתם ועם בני בית אחר ויוטלו עונשים, שלא פורטו, על מי שיפר זאת.

בנוסף, מכוני כושר, מועדונים ובתי קולנוע ייסגרו לצד תיאטראות, בתי אופרה ואולמות מופעים. חנויות יוכלו להישאר פתוחות אם הן יישמו אמצעי הגייניים ויגבילו את מספר הלקוחות, בעוד שמסעדות יורשו למכור רק טייק-אאוי.

גרמניה, שזכתה לשבחים על המספרים הנמוכים בהשוואה ליתר המעצמות במהלך הגל הראשון, חווה זינוק מהיר יותר מהצפוי במספר המקרים החדשים. ביממה האחרונה, נוספו 11,409 נדבקים ל-449,275. ברלין רוצה להימנע מסגר כללי שני אחרי שהראשון הסב נזקים כלכליים כבדים.

נשיא מועצת אירופה, שארל מישל, אומר: "המצב ביבשת חמור ומעורר דאגה" ועל הגוש צריך להיות יעיל יותר במדיניות הבדיקות, איתור הנדבקים, החיסונים והבידודים, אנחנו זקוקים לתכנון משמעותי, אחרת נהיה בסגרים כל הזמן בחודשים הקרובים, אמר בריאיון לעיתון האיטלקי לה סטמפה, אנחנו צריכים להיות יעילים יותר ביירוט (הנגיף) לפני שאזרחים מדביקים אחד את השני".

על רקע ההפגנות באיטליה ובמדינות אחרות נגד ההגבלות החדשות של הגל השני, מישל אמר כי יש צורך בשיתוף פעולה כדי לצמצם את "ההשלכות הכלכליות והחברתיות השליליות" של המגיפה. הוא הוסיף כי האזור צריך להיות מוכן להגעת החיסונים. "זה לא יהיה שלב קל לניהול", הדגיש.

בצ'כיה, אחד ממוקדי ההתפרצות הקשים בגל השני שכבר נמצא בסגר, נרשם היום שיא יומי של 15,663 מקרים. 284,033 אובחנו חיוביים לווירוס מתחילת המגיפה, ו-2,547 מתו.

גם ברוסיה רמת התחלואה מוסיפה לעלות עם התפשטות המגיפה. סגנית ראש הממשלה טטיאנה גוליקובה, אמרה במהלך פגישה של בכירי הממשלה עם הנשיא ולדימיר פוטין כי "מצב הקורונה ברוסיה ממשיך להדרדר".

לדברי גוליקובה, "המצב קריטי ב-16 אזורים ברוסיה, שבהם מיטות האשפוז היו ביותר מ-90% תפוסה". משרד ההגנה של רוסיה הודיע כי ישלח חובשים צבאיים לאזור הרי אורל, שם נרשם זינוק במניין המקרים החדשים בעקבות התפרצות. הרופאים במחוז הגישו פניה רשמית לנשיא בבקשה לעזרה.

בשווייץ, שחווה התפרצות מואצת בימים האחרונים, מספר המאובחנים בנגיף עלה היום ב-8,616 – כך נמסר מרשויות הבריאות במדינה. הממשלה התכנסה מוקדם יותר כדי לשקול את החמרת ההגבלות, במטרה להאט את קצב התפשטות הנגיף.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן