צילומים: פלאש 90

פיצוץ בשיחות: פגישת שרי האוצר והבריאות הסתיימה ללא הסכמות

בפגישה, שבה הוצגו ששת השלבים במתווה ליציאה מהסגר, לא הצליחו להגיע להסכמות. באוצר דרשו לפתוח את חנויות הרחוב כבר ב-1 בנובמבר, ומנגד במשרד הבריאות רוצים לפתוח אותן רק בעוד כשבועיים. בכך הועברה ההכרעה בנושא לישיבת קבינט הקורונה

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

פגישתם של שר האוצר ישראל כץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין, יחד עם המשנה לראש המל"ל איתן בן דוד ושר המדע יזהר שי, הסתיימה היום (רביעי) ללא הסכמות לגבי פתיחת המסחר במהלך השבועות הקרובים. על פי הדיווחים במשרד האוצר דורשים שהחנויות יורשו לשוב לפעול כבר בשלב ההקלות הבא שיחול ביום ראשון, ואילו נציגי משרד הבריאות מתנגדים לכך ומעוניינים לחדש את המסחר רק בשלב הבא כעבור שבועיים לפחות.

ב'חדשות 12' דווח כי כי אדלשטיין תכנן לדחות את ההצבעה בנושא פתיחת המסחר בשל התנגדותו, אך בכחול לבן ממשיכים לדרוש להעלות את הנושא להצבעה כבר מחר. בשיחות סגורות הם טענו כי לא ייתכן שלשר הבריאות יהיה וטו בנושא הזה, ואף הבטיחו שיש רוב לעמדתם, כלומר לפתיחה מידית של המסחר ביום ראשון הקרוב.

טענתם נשמעת סבירה כשמבינים שאחד התומכים הגדולים בפתיחה הוא דווקא שר האוצר כ"ץ מהליכוד, שמתנגד לדחייה של המסחר בשבועיים נוספים. על מנת למנוע את הפערים בין שרי הליכוד שהולכים ומעמיקים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הפציר בשני השרים לקיים פגישה ולנסות להגיע למתווה שיוסכם על כל הצדדים. על פי הדיווח ב'חדשות 12' הפגישה שנערכה בשעה האחרונה הסתיימה בטונים צורמים.

מוקדם יותר היום משרד הבריאות הציג מתווה חדש ליציאה מהסגר הכולל שישה שלבים, ושיובא מחר בפני הקבינט. לפי התוכנית החדשה שגובשה, בשלב הקרוב ייפתחו צימרים ועוד.

השלב הבא יהיה ב-15 בנובמבר, אז ייפתח כל המסחר, כיתות י"א-י"ב להכנה לבגרויות, מוזיאונים ספריות וכדומה. בסוף נובמבר ייפתחו מסעדות, בתי קפה וחדרי כושר. באמצע דצמבר ייפתח עולם התרבות, ובסוף דצמבר – יתאפשרו חתונות ואירועים עם קהל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן