"העבודות במתחם ימשכו יותר זמן ממה שחשבנו" אומרים היזמים * העבודות במקום ימשכו באופן ידני

בעוד הציבור החרדי עסוק היום בסגירת המכרז בחריש, מתברר כי הרחק משם במתחם גולובנציץ' בבית שמש הסיפור עדיין רחוק מלהגיע לסיומו – למרות שבאופן רשמי גאב"ד 'העדה החרדית', הגרי"ט וייס, חתם באופן אישי על מסמך שניתן לבצע את עבודות הפיתוח בתנאים מגבילים.

קרא עוד:

[postim]

לפי הסיכום בין הצדדים, שופל מיוחד מדגם J.C.B ללא "שיניים" עלה על הקרקע ביום שני שעבר והחל לבצע את בדיקת הבורות בזהירות, בפיקוח של כמה מפקחים מטעם 'העדה החרדית' ומטעם 'אתרא קדישא'.

כבר למחרת, ביום שלישי, החלו העניינים לחרוק. אחד הגורמים ב'אתרא' מיהר לסור לבית הגאב"ד בשכונת גוש שמונים בירושלים וסיפר לו שטרקטור עלה על הקרקע וכי יש סכנה מיידית לרמיסת מערות קבורה במקום. הלה לא סיפר שמודבר בשופל מיוחד המותאם לשמירה על אתרי עתיקות.

הגאב"ד מיהר לקרוא ליזמים והורה להם להוריד באופן מיידי את השופל מהקרקע, ותחת זאת להתחיל לבצע את העבודות בצורה ידנית. היזמים, שבעי קרבות, לא ניסו לשנות את ההוראה ואכן מסוף השבוע שעבר החפירות במתחם מתבצעת באופן ידני.

"זה אמנם מאריך במעט את זמן העבודה", אומר ל"פתרונט" אחד היזמים במתחם, "אולם כבר אין לנו כח לעוד עיכובים. אנחנו יודעים שב'אתרא' לא ינוחו וינסו כל העת למצוא בעיות חדשות, אולם לא יעזור להם הרבה ובתוך חודשיים כבר נניח יסודות לבניינים במתחם גולובנציץ'".

מקור: פתרונט הכל על נדל"ן לציבור החרדי