במלאות ה'שלושים': ראש העיר קיים עצרת מספד לאביו הרב אליהו אבוטבול ז"ל

בסימן חיזוק 'כבוד בית מקדש מעט' קהל רב בעצרת ככלות ה'שלושים' לפטירתו של הר"ר אליהו אבוטבול ז"ל שנערכה בבית שמש

מאות מתושבי בית שמש השתתפו בעצרת חיזוק והתעוררות שנערכה בהיכל בית המדרש 'ממזרח שמש', לרגל מלאות ה-שלושים לפטירתו של הר"ר אליהו אבוטבול ז"ל, שנפטר במוצאי חג שמחת תורה.

קרא עוד:

[postim]

עצרת ההתעוררות שנערכה ביוזמת בנו הגדול הרב משה אבוטבול ראש עיריית בית שמש, עמדה בסימן 'ומקדשי תראו', והרבנים שנשאו דברים בעצרת ייחדו את דבריהם לנושא חשוב זה של כבוד התפילה וכבוד בית הכנסת.

את העצרת כיבדו בדברי תורה והתעוררות, הרב הראשי לישראל הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א ראש מוסדות אור החיים, והגאון רבי אליהו בקשי דורון שליט"א הרב הראשי והראש"ל לשעבר וראש מוסדות 'בנין אב', הגאון רבי שמעון ביטון שליט"א רב העיר בית שמש.

את משא הנעילה בעצרת, נשא המשפיע המפורסם הרה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א, שבמשך שעה ארוכה נשא דברים בחשיבות כבוד התפילה, והלהיב את הציבור בחיזוק שצריך כל אחד לפני שניגש לתפילה, ויחד עם זה בשמירת כבוד בית הכנסת ובמיוחד בניתוק הטלפונים הסולולריים מיד שנכנסים לבית הכנסת.
ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול ניסה בדבריו לתאר את דמותו של אביו המנוח רבי אליהו ז"ל, אבל מיד הצהיר שאביו המנוח היה נחבא אל הכלים, ענוותן בתכלית, כך שאת כל מעשיו הטובים הסתיר אפילו מבני משפחתו, אחר וביקש כל חייו שלא להתבלט ושלא להתכבד, עד כי גם בשמחות במשפחתו לא הסכים לשבת בשולחן הכבוד כמקובל, אלא ברח לקרן זווית.

בדמעות תיאר ראש העיר את הריקוד של אביו המנוח ז"ל עם ספר התורה שביקש לכתוב בשנתו האחרונה, אך לא זכה להשתתף במעמד הכנסתו לבית הכנסת. "לעצמו לא ביקש דבר, כל כסף שהשיג שם בצד למען מצוות כתיבת ספר תורה בהידור, ולכך כמה מסמל הדבר את אורחות חייו שזכה להשלים את המצווה של כתיבת ספר תורה, אך בחלק של הכבוד, בריקודים ובתהלוכת הלפידים הוא כבר ישתתף משמים", אמר.
את עצרת ההתעוררות כיבדו רבנים רבים ובהם הרה"ג ר' דוד ספקטור רב שכונת גבעת שרת, הרה"ג ר' יוסף דהן ראש כולל 'נחלת החיים', ואישי ציבור, ובהם יו"ר המועצה הדתית הרב יהודה מדיזדה, חברי מועצת העיר, ומנהלי מחלקות בעירייה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *