צילום: חלק מרבני מאנסי בכינוס

רבני מאנסי החליטו: לא לייחס חשיבות להוראות הממשלה בנוגע למוסדות החינוך

גדולי רבני העיר מאנסי שבארצות הברית התכנסו לכינוס מיוחד בשל המשך התפשטות נגיף הקורונה. בכינוס הוחלט כי אין לתת חשיבות להוראות הממשלה בנוגע למוסדות החינוך. במהלך האסיפה אף דנו הרבנים בנוגע ל''מוסרים'' אשר מלשינים על מוסדות חינוך לממשלה
 • האמא נפטרה לאחר ייסורים קשים ושלושת הילדים מתחננים על נפשם

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

בשל המשך התפשטותה של נגיף הקורונה והחשש מחינוך הילדים שנמצאים ללא מסגרות חינוך כאשר גובר החשש מפני סגירה נוספת של תלמודי התורה התכנסו ביממה האחרונה גדולי רבני ודייני העיר מאנסי שבארצות הברית בכדי לדון על המצב הרוחני השורר במקום.

ל'חדשות JDN' נודע כי בכינוס נטלו חלק גדולי ודייני העיר מאנסי אשר התכנסו לדון יחד על מצב החינוך במקום, במהלך הכינוס הסגור העלו הרבנים אף חשש גדול מפני ה"מוסרים" אשר מוסרים מוסדות חינוך לשלטונות ובגין כך מוסדות תורה רבים נמצאים בסכנת סגירה נוספת.

לאחר המפגש שארך מספר שעות הוציאו הרבנים שורה של הוראות והחלטות. בראשונה הודיעו הרבנים כי "בזמנים כאלו אסור לעמוד בדרישות הממשלה בשום צורה שהיא, ואין לשנות את שעות הלימודים או את תוכן הלימודים". עוד כתבו כי "החינוך שלנו מנוהל על ידי הרבנים ואין לממשלה שום אמירה בזה".

בכינוס אף הוחלט כי תוקם ועדת רבנים קבועה אשר תוציא לציבור הוראות והדרכות כיצד לנהוג, הרבנים אף הודיעו כי הם יהיו בקשר רציף עם גדולי ישראל משאר מדינת ניו יורק בכדי לעבוד יחד מול החלטות הממשלה.

בכינוס נטלו חלק גדולי הרבנים שבמאנסי בהם אף השתתפו הגאון רבי אליהו בער וואכטפויגל שליט"א ראש ישיבת סאוט פאלסבורג, הגה"צ רבי יוסף ישראל אייזנברג דומ"ץ שיכון סקווירא והגה"צ רבי אברהם צבי וואזנר שליט"א אב"ד סאטמאר במאנסי.

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. הרבנים חייבים גם לתת הסבר לציבור למה מתנהגים כך. חומר הסברה מאוד חשוב למנוע מלשינים, הרי בסך הכל המלשינים חושבים שזה מצוה.
  הרבה חומר הסברה מאוד יעזור

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן