הציבור היהודי קיבל את דבר הידיעה על ראש העיר היהודי בשמחה רבה וגלויה, מכיוון שלאורך כל השנים הרשויות מפגינות בוז ניכור וזלזול מול צרכי היהודים

לראשונה מכהן במונטריאול ראש עירייה יהודי, אך לאכזבתם של יהודי העיר הוא אינו מעוניין לכהן יותר מכשנה, עד הבחירות הקרובות.

קרא עוד:

[postim]

מיכאל אפלבוים עד לפני כמה ימים היה בכיר בעיריית מונטריאול שבקנדה, לאחר שראש העיר הנוכחי נאלץ לפנות את מקומו בעקבות פרשיות שחיתות, קיבל הבכיר היהודי מיכאל אפלבוים את תפקיד ניהול העיר מונטריאול, אשר בה מתגוררים מאות ואלפי משפחות יהודיות חרדיות.

הציבור היהודי קיבל את דבר הידיעה על ראש העיר היהודי בשמחה רבה וגלויה, מכיוון שלאורך כל השנים הרשויות מפגינות בוז ניכור וזלזול מול צרכי היהודים ודרישות ההלכה, לדוגמא בסוכות אי אפשר לבנות סוכה מרווחת בלא שנציגי העירייה יבואו להטריד, וכן על כל צעד ושעל, אי לכך עובדה זו מאד שמחה את לב התושבים היהודים שהנה סוף סוף יושב מישהו בלשכת ראש הערי אשר מבין וייתן ליהודים את צרכיהם.

אך השמחה התבררה כמוקדמת מידי וכבלתי מספקת, כאשר מיכאל אפלבוים הצהיר, כי אין בכוונתו להתמודד לראשות העיר מונטריאול, ולכן כהונתו תימשך פחות משנה עד לבחירות הקרובות, מה שלא כל כך ייתן לו את הכח לשנות ולהשפיע בתקופה כל כך קצרה, בדברים וצרכים חיוניים עבור הקהילה היהודית במקום.