זקן ראשי הישיבות מרן הגר"י שיינר: שיראה כל אחד להתחזק ביתר עוז בהתמדה ושקידה במסירות לתורה הקדושה

במכתב נדיר ומיוחד קורא זקן ראשי הישיבות וראש ישיבת 'קמניץ' מרן הגאון הגדול מרן הגר"י שיינר: "שיראה כל אחד לעצמו להתחזק ביתר שאת וביתר עוז בהתמדה ושקידה במסירות לתורה הקדושה" • את הדברים כתב לאור התחלואה הרבה שהתפרצה מחדש בשבועות האחרונים • מרן הגר"י שיינר שליט"א יצא ממעונו כדי להתחסן.

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

לאור העליה הרבה בתחלואה בשבועות האחרונים, ובמיוחד בימים האחרונים, זקן ראשי הישיבות מרן הגר"י שיינר ראש ישיבת 'קמניץ' וחבר מועצת גדולי התורה יוצא במכתב נדיר שבו קורא לציבור להזהר בחובת ההשתדלות שנצרך, ולהישמר שלא להזיק אחרים ושלא להזיק עצמו.

את מכתבו כתב בדמע ראש הישיבה מרן הגר"י שיינר שנושא את צער הדור על כתפו לאחר שהגיעו למעונו משפחות אשר יקירם נפטר כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה, וכן רבים אשר נפלו למשכב בעקבות הנגיף וביקשו את עצתו, והכוונה על מה שצריך להתחזק בימים אלו. המשפחות אשר בכו מאוד אודות יקיריהם שחולים ושנפטרו, התחננו וביקשו ממרן שליט"א להכנס לעובי הקורה ולהורות את המעשה אשר יעשון.

בנוסף לכך בימים האחרונים פנו ראשי ישיבות רבים מתלמידיו של מרן שליט"א אשר ביקשו ממנו לאור העליה הנוראה בתחלואה ופטירת גדולי תורה ויראה כתוצאה מהנגיף הנורא שמשתולל, לצאת לציבור בקריאה על מה שצריך להתחזק בימים אלו, מבית ומחוץ. ובהוראות לישיבות הקדושות, כדי שח"ו לא ייסגרו מקומות התורה כפי שהיה בתחילת המגיפה.

במכתב הנדיר קורא מרן ראש הישיבה הגר"י שיינר שליט"א לכל אחד לדאוג להשרות בסביבתו רוח טובה ושמחה ולדבר עם בני הבית על האמונה והבטחון המוטלת עלינו ועי"ז לא יהיו ח"ו בפחד ועצבות ולחץ שאינם מועילים כלום אלא גורמים לביטול תורה ועבודת ה'.

במיוחד מעורר מרן להתחזק ולדעת "לידע בבירור שהכל מאת הקב"ה ושהוא שולח לנו נסיונות וסימני התעוררות, לעורר אותנו לשוב בתשובה שלמה לפניו" .

את מכתבו מסיים הגר"י שיינר שעי"ז שנעשה רצון הקב"ה בעת הזאת ונעמוד בנסיונות הזמן, נזכה שהקב"ה במהרה יסיר מעלינו את הנגף המשחית הזה ונשוב לעבדו ולשקוד, בתורתו הק' בהרחבת הדעת ובמנוחת הנפש שלא שום טרדה ועגמ"נ ונזכה לביאת גואל במהרה.

 זקני ירושלים שראו אמש את המכתב הנדיר הזה מציינים שלא זוכרים מכתב חריף כזה של מרן הגר"י שיינר, ומאידך גיסא את העידוד וההוראות שכתובים בו שנותנים כח ועידוד למשפחות שנמצאות בבית ומתמודדות עם הנגיף וכן לעמלי התורה אברכי הכוללים ותלמידי הישיבות.

לאחר כתיבת המכתב הנדיר יצא מרן שליט"א להתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה, לאחר שהתייעץ עם המומחים שהמליצו על החיסון, וכפי שהורו מרנן ורבנן מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין שליט"א.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן