צילום: צילום: ארכיון

עשרות רבנים ממדינות ערב, המפרץ, אפריקה ודרום אמריקה יצורפו כחברים עמיתים ב'ועידת רבני אירופה'

בראשות 'אסיפת החברים הבינלאומית' של הועידה יעמדו רבה של דרום אפריקה הרב זאב (וורן) גולדשטיין והגאון רבי דוד יוסף שיצורפו גם כחברים עמיתים לועדה המתמדת של ועידת רבני אירופה • נשיא הועידה הגר"פ גולדשמידט: מאז הקמתה סייעה הועידה לקהילות רבות בעולם גם תחת משטרים אפלים; חיוני מאוד שקהילות ומנהיגיהן יפעלו יחד כדי לתמוך זה בזה בתקופה קשה זו.
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

'יומא טבא לרבנן' – הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' אישרה היום (יום א) את צירופם של רבנים חדשים מרחבי העולם לשורות הועידה כחברים עמיתים, בראשות אסיפת הרבנים ממדינות ערב מדינות המפרץ אפריקה ודרום אמריקה, יעמדו רבה של דרום אפריקה הרב ד"ר זאב (וורן) גולדשטיין והגאון רבי דוד יוסף, חבר מועצת החכמים, ראש בית המדרש 'יחווה דעת' ורבה של שכונת הר נוף בירושלים, שיצורפו כחברים עמיתים לוועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה'.

נשיא 'ועידת רבני אירופה' רב ואב"ד מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר כי: 'מאז הקמתה, לאחר מלחמת העולם השנייה, סייעה 'ועידת רבני אירופה' לקהילות רבות באירופה כמובן, ולקהילות רבות בעולם, חלקן גם תחת משטרים אפלים, במסירות נפש של ממש.

'כולנו יודעים כי למגיפת הקורונה יש השפעה עולמית עצומה ובימים כאלה ניכר יותר הצורך החיוני מאוד שקהילות יהודיות בינלאומיות ומנהיגיהן הרוחניים יפעלו יחד כדי לתמוך זה בזה בתקופה קשה זו. זכות היא לנו בהצטרפות הרבנים החשובים שיעמדו בראש האסיפה החשובה הזה ולהודות להם מקרב לב על הסכמתם לעמוד בראשו. הם מביאים עימם ניסיון עשיר ויהוו נכס עצום לקהילות הקודש ול'ועידת רבני אירופה'.

יו"ר הועדה המתמדת אב"ד ביה"ד לונדון הגאון רבי מנחם געללי אמר כי הוא מקדם בברכה את הרבנים מישראל ודרום אפריקה עם הצטרפותם כחברים עמיתים בועדה המתמדת 'אתגרים רבים לפנינו במדינות אותם הם מייצגים ו'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק'.

המנהל הרבני של הועידה ראש ישיבת 'תורת חיים במוסקבה הגאון רבי משה לבל אמר כי באסיפה הבינלאומית המיועדת לרבנים מחוץ למדינות אירופה המסורתיות יהיו חברים רבנים ממדינות; מרוקו, תוניסיה, איראן, טורקיה, איחוד האמירויות הערביות, דרום אפריקה ומרחבי דרום אמריקה – 'האסיפה נועדה לתמוך ברבנים ברחבי העולם ולייצר רשת בינלאומית שתאפשר לרבנים ללמוד ולתמוך זה בזה, צורך שגבר, כאמור, במיוחד בעקבות מגיפת הקורונה. חברי האסיפה ישתתפו בכנסים ובהשתלמויות רבניות של 'ועידת רבני אירופה'.


הרב זאב גולדשטיין

 

הרב דוד יוסף

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן