צילום: דוברות משרד המשפטים

לאחר שהמינוי עוכב: גנץ החליט למנות את עמית איסמן למ"מ פרקליט המדינה

שר הביטחון והמשפטים בני גנץ, החליט למנות את עו"ד עמית איסמן למ"מ פרקליט המדינה. זאת לאור העובדה, כי לאחר סיום עבודת ועדת האיתור שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, הליכוד סרבו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה

שר הביטחון והמשפטים, בני גנץ, החליט היום (רביעי) למנות את עו"ד עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה. ההחלטה באה לאחר שהליכוד סירב לאשר את מינויו של איסמן, על אף שוועדת האיתור קבעה כי עלה בכישוריו על שאר המועמדים.

בני גנץ אמר לאחר החלטתו כי, "אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק", אמר, "מדינת ישראל צריכה לתפקד – מערכת המשפט חייבת לתפקד ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד. העובדה שאין פרקליט מדינה, היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה".

"לכן", הוסיף גנץ, "עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד. הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".

עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות מ"מ פרקליט מדינה, במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע. במהלך השבוע האחרון, קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע.

על פי הדיווח ב'מעריב' בני גנץ נפגש עם איסמן השבוע, מטעמו של גנץ ששוחח גם עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, נמסר כי הוא השתכנע כי איסמן מתחרט על דברים פוגעניים שאמר בעבר באופן כנה וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו