יונתן זינדל פלאש 90

הראשל"צ שיבח את השלום עם דובאי והזהיר מפני המכשולות • צפו

הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט''א התריע בשיעורו השבועי נוכח החשש שרבים יעשו את חג הפסח בדובאי. "אני שמח על השלום עם מרוקו ודובאי, אך צריכים להיזהר שלא להפוך את השלום למכשולות". הראשל"צ ביאר כי הסכנה היא מפני חשש של כשרות

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 

במהלך שיעורו השבועי של הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א רבה של ירושלים בבית המדרש נר התורה ברחוב בר אילן התייחס הראשל"צ לשלום עם איחוד האמירויות ומרוקו. בדבריו בירך הראשון לציון על כך, אך התנה את צערו שחושש שיתחילו לנסוע לשם לפסח וכדומה וציין כי אין לסמוך על הכשרות בזה.

בפתח דבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר הגרש"מ עמאר שליט"א, "הקב"ה יראנו ניסים ונפלאות. הישועות מתהלכות, זה פלאי פלאות שהגויים מתחילים להכיר בכך. אלה השונאים הכי גדולים. כמה שואלים אותי מה אתה אומר על השלום, אמרתי להם אני מפחד מהשלום כי לפעמים יש אנשים הולכים בתעבות ליבם ועושים הפקרות ומתקלקלים".

בדבריו התייחס הגרש"מ עמאר לחשש שיעשו במקומות אלה את חג הפסח ואמר, "יש דבר נורא בהרבה מקומות, הולכים לעשות פסח ביוון, במרוקו ועכשיו ילכו לדובאי. אני לא רוצה לומר אבל קשה לי להאמין שיש אפשרות לעשות בכל המלונות בכל העולם שיעשו פסח כשר. מלונות של ארץ ישראל מתאמצים במאמצים ומלחמות להכשיר אבל הם כשרים כל השנה עם משגיחים צמודים כל השנה, מפקחים. שוברים את הראש, וכולי אי ואולי, אבל אין כמו ההכשר של הבית".

"עכשיו שרוצים לצאת למקומות להכשיר, כמה יכשירו, כמה יוכלו לשנות, כמה אפשר. היה פעם יהודי אחד שאני מכיר אותו היה לו קושי בפרנסה, הציעו לו ללכת למלון רצה להרוויח קצת כסף בשביל הפרנסה ממש וגם שיהיה לו מקום לעשות פסח עם משפחתו, ואני אמרתי לו שלא נראה לי שאפשר, אמרתי לו בעדינות. מסכן אח"כ היה בוכה, אמר כמה שנלחם ממש אוכלים רח"ל". אמר הראשון לציון.

בדבריו קרא הגרש"מ עמאר, "רבותי, צריכים להיזהר לא להפוך את השלום למכשולות, מה שאני כן רואה זה שהקב"ה מכניע את ראשם, שמכבדים את עם ישראל. הקב"ה ירים קרן עמו וקרן משיחו. ב"ה מתחיל להתגלות כבוד ה', התגלה בהרבה אופנים ועכשיו עוד יותר. יש בזה מעלה גדולה".

"אנו מתפללים שהקב"ה יצילנו מהנסיונות. זה דבר טוב אבל כשיש דבר טוב הסטרא אחרא משתוללת צריך להתחזק ולהתפלל לה' על הדברים האלה". סיים הראשון לציון הגרש"מ עמאר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture