בד"ה: הרב שלום רצון זצ"ל מזקני ראש העין ותלמידו של הגר"ע בסיס זצ”ל

אבל בראש העין: היום הלך לבית עולמו מנגיף הקורונה הרב הצדיק רבי שלום רצון זצ”ל, מזקני ראש העין ומי שהיה מקורב רבות בשנים למרא דאתרא מרן הגאון רבי עזריה בסיס זצ”ל. כבן 75 בפטירתו.

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

הגאון רבי יחיאל בסיס שליט”א בנו ממשיך דרכו של רבה של ראש העין, מרן הגר”ע בסיס זצ”ל, אומר: הרב שלום זצ”ל, היה מראשוני התלמידים של אאמו”ר זצ”ל. אביו היה תלמידו של סבי מארי יחיא בסיס, והוא ראה באאמו”ר כממשיך דרכו של אביו. בכל עניין היה מתייעץ עם אאמו”ר, והיה נשמע להוראותיו. כמו כן, הוא הקים בחצר ביתו בית כנסת ‘סוכת שלום’, בנוסח שאמי, וכל בעיה ושאלה, היו שואלים את אאמו”ר והיה מבטל דעתו ומקבל דעת תורה”. כזה היה רבי שלום.

מלבד זאת, המנוח נודע באהבתו לתלמידי חכמים, היה עניו גדול, והתנהג בצניעות וביישנות. היה מתכופף גם לפני הקטנים ממנו. על אף שהיה בעל בית כנסת לא השתרר על הציבור, והיה מתנהג כאילו הוא אורח ולא בעל הבית. מקומו היה בצד ולא במזרח.

היה ירא שמים בתכלית, קובע עיתים לתורה תמידין כסדרן, זהיר בקלה כבחמורה, היה מגיע בקביעות לשיעורים של מורו ורבו המובהק מרן הגר”ע בסיס זצ”ל רבה של ראש העין בימי שישי. היה אהוב על הציבור, גידל את בניו בדרך התורה והיראה, זכה והקים משפחה לתפארת כשבניו ונכדיו מחובשי בית המדרש ובני ובוגרי הישיבות הקדושות, כולם זרע ברך השם.

הלווייתו תתקיים מחר בבית העלמין בראש העין. אנו כאן נשוב ונעדכן על מסע ההלוייה.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים אמן.

באדיבות מכון המאורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן