דוד כהן, פלאש 90

פרוייקטור הקורונה: "לא נבקש להאריך את הסגר, התחלואה במגמת ירידה"

הפרוייקטור נחמן אש אומר כי לא תתבקש הארכת הסגר הנוכחי מעבר להארכה המקורית בת עשרת הימים: "מעבר לירידה במקדם ההדבקה, הפעם יש לנו גם את ההשפעה של החיסונים. הכל תלוי במספר החולים הקשים" • מספר הנפטרים עלה ל-4,232 איש

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

פרוייקטור הקורונה נחמן אש אומר היום (חמישי) כי אם לא תהיה התפתחות דרמטית, הסגר הנוכחי לא יוארך מעבר לתאריך 31.1.21, י"ט בשבט ה'תשעפ"א.

כזכור, בשבוע שעבר החליטה הממשלה כי הסגר השלישי המהודק יוארך בעשרה ימים, לאחר שעל פי הנתונים מקדם ההדבקה (R) היה מעל 1, והתחלואה גאתה, כאשר בשיאה הגיעה לרמה של מעל 10 אלף חולים מאומתים ביום.

"מקדם ההדבקה ירד מתחת ל-1", אומר אש. "אבל בינתיים רק ל-0.99 – ואנחנו רוצים שהוא ירד עוד. אנחנו מקווים שהמגמה תימשך ושזה מבשר את זה שלא נצטרך להאריך את הסגר".

עוד אומר אש כי "המספרים מעידים על העומס שיש על מערכת הבריאות ועל התחלואה הגבוהה. ייקח זמן עד שמספרם של החולים הקשים בבתי החולים ירד. זו הסיבה שביקשנו להאריך את הסגר בעשרה ימים. זה כלי שמוכיח את עצמו וגורם לירידה בתחלואה – והפעם יש לנו גם את ההשפעה של החיסונים ואנחנו מקווים שעל החולים הקשים זה ישפיע אפילו יותר, ושמספרם יפחת".
בתוך כך משרד הבריאות מעדכן הערב כי עד כה נפטרו מנגיף הקורונה 4,232 בני אדם. 8,205 מקרי קורונה מאומתים אותרו אתמול מתוך 93,393 בדיקות, שיעור התוצאות החיוביות עומד על 9.1%. סך החולים הפעילים בישראל עומד על 81,276, מתוכם 1,156 במצב קשה ו-315 מונשמים. אתמול נפטרו 54 חולים ועד כה מתחילת המגפה מתו 4,232 חולים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן