צילום: חדשות צ.ב.מ ו'המיטב און ליין'

סמוך לאריאל: פלסטיני ניסה לדקור – אך נורה ונהרג; אין נפגעים באירוע • צפו

מחבל פלסטיני הגיע הבוקר (ג') לצומת גיתי אבישר בסמוך לאריאל כשברשותו סכין • לוחמת צה"ל זיהתה כי בכוונתו לדקור את מפקד הכוח, ונאבקה עמו • חייל שעמד בסמוך ירה בו והרגו • "אתם גיבורים. בזכותכם נמנע פיגוע הרבה יותר גדול. אנו גאים בכם"

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

הטרור חוזר? פלסטיני הגיע לפני זמן קצר לצומת גיתי-אבישר הסמוכה לאריאל כשברשותו סכין. המחבל ניסה לדקור ולפגוע, אך כוחות הביטחון במקום ביצעו לעברו ירי והרגו אותו. אין נפגעים באירוע, למעט חיילת שנפצעה באורח קל מאד בידה. כוחות הביטחון חוקרים את הנסיבות.

על פי החקירה הראשונית בזירה מתברר כי המחבל, צעיר בן 17 מהכפר קרוואת בני חסאן, התכוון לפגוע במפקד הכוח, אך לוחמת שהייתה בסמוך זיהתה את כוונתו והתעמתה איתו.

הלוחמת שסיכלה את הפיגוע היא רב״ט ליאן הרוש, חיילת בודדת המשרתת בפיקוד העורף. הוריה של החיילת, עודכנו ממנה בשיחת טלפון מלונדון כי היא בריאה ושלמה.

מדובר צה"ל נמסר כי "מחבל הגיע לצומת גיתי אבישר וניסה לדקור את מפקד הכוח ולוחמת שפעלו לאבטחת הצומת. הלוחמת בכוח הדפה את המחבל לאחר שניסה לדקור אותה מספר פעמים ומפקד הכוח ששהה בנקודה ירה לעבר המחבל וניטרל אותו. אין נפגעים לכוחותינו".

 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לזירת הפיגוע ואמר לחיילים: "אתם גיבורים. בזכותכם נמנע פיגוע הרבה יותר גדול. תושבי השומרון וכל מדינת ישראל מודים לכם" עם זאת הוסיף דגן: "לפני חודש רצח אסתר הורגן ביער ריחן, אתמול ניסיון לינץ בתושב השומרון שיצא לרוץ, והיום ניסיון פיגוע דקירה בצומת מרכזית וסואנת".

דגן חתם: "התשובה של הממשלה וההנחיה של הדרג המדיני לצבא צריכים להיות פעולה נחושה בתוך הכפרים מהם יוצאים המפגעים בכדי להבהיר שלא נקבל פגיעה בשגרת החיים של התושבים כאן ובטח לא פגיעה בחיי אדם. צריך להפוך את המגמה מול הרשות הפלסטינית".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן