יוזמה מקורית: לא הולכים ללימודים? ה'חיידר' הגיע לבית • צפו

ההוראה שלא לקיים את הלימודי בתלמודי התורה בימים אלה, הביאה את ראשי ת"ת 'מוסדי עולם' בירושלים' ליזום מהלך משלהם: משאית מוזיקלית הובילה את המלמדים אל השכונות בירושלים, שם הם פגשו את התלמידים וחילקו להם שי אישי מיוחד • וידאו וגלריה

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

עקב גל התחלואה ההולך וגובר, ולאחר הוראת גדולי ישראל להשבית את מוסדות החינוך, ברשת התתי"ם לבני אברכים "חניכי הישיבות – מוסדי עולם" בירושלים, יצאו בפרוייקט ייחודי: משאית, בליווי תזמורת, הסתובבה בשכונות ירושלים, ואיתה הגיעו המלמדים לפגוש את התלמידים ולחלק להם את דפי הקשר.
בשל גודלה של רשת התתי"ם, המונה סניפים בכל השכונות בירושלים, נדרשה הפקת ענק ומורכבת על מנת להספיק את שלל השכונות בירושלים. היוזמה הגיעה בהמשך להוראת נשיא הת"ת הגאון הגדול רבי דוד אברהם להנהלת הת"ת, כי "חובה לשמר את הרצף הרוחני והחינוכי למרות הסגר". על כן, בנוסף לשיעורים המתקיימים כרגיל דרך הטלפון, התקיים המפגש המרגש בין המלמדים לתלמידיהם.

בקרב הורי התלמידים, הסלתה ושמנה של ציבור האברכים בירושלים, הודו על הפעילות החשובה. "העובדה שישנה 'דעת תורה' ומחשבה על כל צעד ושעל, היא זאת שהובילה לכך שהת"ת זכה להוביל מהפכה של ממש בציבור הספרדי בנושא המוסדות, כאשר לראשונה ישנו תלמוד תורה ספרדי שאברכים בוגרי פוניבז' וחברון מעדיפים אותו לכתחילה עבור ילדיהם"

כך נראתה הפעילות. צילום: קובי הר צבי.

3 תגובות

מאד שימח את הילדים שהסגר מאד קשה להם בגיל הרך…

מצד אחד, אין מה להגיד, יפה ומרגש מאוד.
מצד שני, הרי גם באופן הזה זה נוגד את ההנחיות, אז בשביל מה כל הבלגן הזה ?
שיפתחו את החיידר וזהו ! !

אהבתי את הרבע'ס החסידים 🙂
חיידר ספרדי עם שכל. אין אברכים נורמלים בגיל הזה שמתאימים ומוכנים להיות מלמדים לגיל הרך.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture