עצרת קורנה: הגר"י אזרחי והגר"ד יוסף נשאו דברים לאלפים בטלפון

נוסח קורונה: עצרת אלפים טלפונית לתלמידי מוסדות אור המלך באלעד בהשתתפות הגר"י אזרחי, הגר"ד יוסף והגר"מ מלכא: "תנצלו את הימים האלה שאין תלמודי תורה לשנן דפי גמרא בעל פה"
 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

עקב המצב והעלייה בתחלואה ובריבוי החולים קשה מנגיף הקורונה, נערכה עצרת התעוררות וחיזוק לאלפי תלמידים ותלמידות של מוסדות אור המלך שבנשיאותו של הגאון הרב מרדכי מלכא שליט"א רבה של אלעד. העצרת נערכה בשידור חי דרך הטלפון בהשתתפות גדולי ישראל שליט"א.

בתחילה ערכו תלמידי המוסדות תפילה מיוחדת ופרקי תהילים בראשותו של המרא דאתרא שליט"א כאשר אלפי משפחות השתתפו בתפילה בשידור בטלפון, לאחמ"כ נשאו דברי התעוררות גדולי ישראל, הגאון  הרב יצחק אזרחי שליט"א ראש ישיבת מיר והגאון  הרב דוד יוסף שליט"א חבר מועצת חכמי התורה וראש ביהמ"ד יחווה דעת.

בדברים שנשא הגר"י אזרחי שליט"א עורר את השומעים להרבות במצוות גמילות חסדים ובפרט בעת כזו בו אנו מצווים על ריחוק וציין כי ע"י גמילות חסדים הקב"ה יציל אותנו מהמגיפה. "הקב"ה נתן לכלל ישראל כוחות מיוחדים וגם הבטחה שגם אם יהיה אסונות, יהיה מצב גרוע ח"ו, אז זה תלוי בנו שנוכל להינצל מהדבר, בנביא ישעיהו פרק ס' כתוב "כי הנה החושך יכסה ארץ וערפל לאומים ועלייך יזרח ה' וכבודו עלייך יראה". גם שהחושך מכסה את הארץ אבל עלייך יזרח ה' וכבודו עלייך יראה. אבל איך זוכים לזאת זה תלוי בנו, הנה כתוב בישעיהו נ"ח "הלא פרס לרעב לחמיך ולעניים מרודים תביא בית כי תראה עירום וכיסתו וגו". כותב האבן עזרא שכאשר תבוא רעה לעולם אתה תינצל ע"י גמילות חסדים. תשמח את השני, תישא בעול חברך אז אתה הזוכה שגם אם בעולם יש רעה אתה תינצל. זה הכח של גמילות חסדים" אמר הגר"י אזרחי.

בדבריו הוסיף: "גם במצב של הקורונה שלכאורה אין לנו את כל האפשרויות, תתקשר, תעודד, תפרגן, תתעניין בשני, ואז אתה מובטח שהרעה לא תבוא אליך, כמובן אם אתה שומר על כל מה שצריך לשמור כמו שגדולי התורה אומרים שצריך לעשות כל מה שהרופאים אומרים של משרד הבריאות". סיים הגר"י אזרחי את דבריו ובירך את התלמידים בהמשך עלייתם בתורה ויראת שמיים.

לאחמ"כ נשא דברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף שליט"א שעורר את התלמידים לנצל את ימי הסגר הללו ללימוד תורה וחזרה על הנלמד.

"אני רוצה לפנות אל התלמידים היקרים שבימים קשים כאלו משתדלים ללמוד בכל מיני אמצעים, מכיוון שהלימוד כמו שהיה קודם הוא קשה מאד בגלל המגיפה, אנחנו צריכים לדעת אין לנו שום היתר בגלל המגיפה להתרשל מלימוד תורה, המצווה הזאת נוהגת כל הזמן והגית בו יומם ולילה, הרמב"ם כותב בין זקן, בין צעיר, בין עשיר, בין עני וכך השו"ע פוסק. כל אחד נמצא ברשימה של מי שחייב ללמוד תורה" אמר הגר"ד והוסיף "לצערינו בגלל המגיפה אז אי אפשר לקיים את הלימודים בתלמודי התורה כרגיל, אבל חלילה אם אדם לא לומד תורה לגמרי התורה עוזבת אותו כמו שאמרו חז"ל, אם יום תעזבני, יומיים אעזבך, אז ח"ו שלא תרדו בלימודים לכן בבקשה תלמידים יקרים כל אחד ישתדל ללמוד בבית לחזור על מה שלמד, לשמוע את השיעורים שמוסרים דרך הטלפון וגם כל אחד יסגור עצמו בחדר ייקח את הגמרא או הלכה שכבר למדו בכיתה ויחזור וישנן".

בדבריו סיפר הגר"ד יוסף על הימים בהם למד בתלמוד תורה, "שאני הייתי בתלמוד תורה בכיתה ה' כבר היינו לומדים גמרא בע"פ מילה במילה, ובשבת היינו הולכים למנהל של התלמוד תורה והיה בוחן אותנו בע"פ. אבי מורי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל אמר לי שהיה ילד היה משנן את הלימוד מילה במילה בע"פ, הוא ידע מסכתות שלמות מילה במילה בע"פ. אז לכל הפחות לנצל ללמוד כמה דפי גמרא בע"פ ומה שאפשר, לשנן, ולדעת וללמוד, ותדעו לכם תלמידים יקרים, לימוד תורה שלכם הוא חשוב יותר מכולם, הבל פיהם של תשב"ר, מה זה תשב"ר אלה שלא טעמו טעם חטא, הלימוד תורה שלכם יגן על כל עם ישראל מפני המגיפה שאנשים ינצלו בזכותכם, תעלו מעלה ותהיו גדולים בישראל". בירך הגר"ד יוסף שליט"א.

יצוין כי במעמד בשידור חי השתתפו תלמידי תלמוד תורה פרי תואר בראשות המנהל הרה"ג הרב אפרים אורשלימי שליט"א, ותלמוד תורה מאור ישראל דרכי אליעזר בראשות הרה"ג הרב שלום פרץ שליט"א, בית יעקב החדש, היסודי והתיכון וכלל המוסדות של אור המלך.

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מתקפה חסרת תקדים נגד השר כהנא: "כל מי שהולך לבית הכנסת נהפך לפוסק?"
פרוייקט 'לטייל בתורתו' מגיע לאומן עם יוזמה שעוד לא היה כמוה מעולם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן