צילום: 'עוצמה יהודית'

עוד איחוד בימין: בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר סיכמו על ריצה משותפת

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' ויו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר חתמו הערב על ריצה משותפת כבלוק טכני • "חתמנו עם נציגי עצמה יהודית-נעם על הסכם בלוק טכני. במקביל, יימשך המו"מ עם מפלגת הבית היהודי ונשמרו לה מקומות מכובדים ברשימה", נמסר

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

הרסיסים בימין מתחילים להתאחד: אחרי האיחוד של 'עוצמה יהודית' ו'נעם', ויום לפני הגשת הרשימות, יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' ויו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר הודיעו הערב (רביעי) כי חתמו על הסכם ריצה משותפת כבלוק טכני.

על פי ההסכם, איתמר בן גביר ישובץ במקום השלישי, כאשר אבי מעוז נציג מפלגת 'נעם', יוצב המקום השישי.

יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר כתב זמן קצר לאחר ההסכם: "מתאחדים. למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל", וצרף את תמונת האיחוד.

יצוין, כי הפיצול בימין עודנו בשיאו, שעה שמפלגת 'הבית היהודי' בראשותה של חגית משה, רצה לפי שעה בנפרד. לא מן הנמנע כי יתקיים איחוד משולש גם עם מפלגת האם, זאת לאור תוצאות הסקרים שלא נותנים לאף אחת מהמפלגות צפי מעבר מעבר לאחוז החסימה.

לאחר חתימת ההסכם, קראו הצדדים ליו"ר הבית היהודי חגית משה "להצטרף לבשורת האחדות על מנת להבטיח את ניצחון הימין בבחירות, ולמנוע הקמתה של ממשלת שמאל מסוכנת", לשון ההודעה.

הדבר מעורר חששות כבדים בצד הימני של המפה, ואף ראש הממשלה בנימין נתניהו בוחש בסוגיה ופועל מאחורי הקלעים ליצירת איחודים, על מנת למנוע שריפת קולות מיותרת, כפי שקרה במערכות הבחירות האחרונות.

ממפלגת הציונות הדתית מסרו: "אנו שמחים לבשר שלפני דקות אחדות חתמנו עם נציגי עצמה יהודית-נעם על הסכם בלוק טכני, במסגרתו ישולבו נציגים מטעמם ברשימת הציונות הדתית לכנסת. בכך אנו מביאים למקסימום את הסיכוי שלאחר הבחירות תקום ממשלת ימין בישראל. במקביל, ימשך המשא ומתן עם מפלגת הבית היהודי, ונשמרו לה מקומות מכובדים ברשימה".

"אנו עומדים יממה לפני המועד האחרון להגשת הרשימות, וקוראים לחברינו בבית היהודי להתעשת ולהצטרף אלינו לאיחוד מלא במפלגת הציונות הדתית, מתוך כבוד והערכה הדדיים ושותפות אמיתית לדרך. בל ניתן אפילו לפרומיל מקולות הימין לרדת לטמיון ולסיכון הקמת ממשלת שמאל".

"יחד נביא להקמת ממשלת ימין איתנה, ממשלה שתביא למדינת ישראל ועם ישראל שגשוג וצמיחה בארבע השנים הקרובות תוך שמירה על ערכי הציונות הדתית והימין האידיאולוגי", נמסר מטעם הציונות הדתית.

מטעם יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר נמסר כי "הערב הזה הוא ערב של בשורה למחנה הימין בכלל ולציונות הדתית בפרט. מהאיחוד הערב יוצאת לעם ישראל בשורה גדולה עבור כל מי שחפץ בבית פוליטי אידאולוגי, שלא מתפשר על ערכיו ומניף בגאון דגל של דרך ומחויבות לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. אנו קוראים לכל מי ששותף לחזון הגדול הזה לחבור אלינו ולהיות חלק מהמהלך שיציל את שלטון הימין בבחירות הקרובות".

יו"ר 'הבית היהודי' חגית משה ביקשה מחברי מרכז המפלגה להסמיך אותה לאשר חיבורים. משה כתבה כי "חשבתי שדברים יתנהלו יותר בקלות. אבל משא ומתן מטבעו הוא סיפור מורכב ויש לנו אורך רוח. טובת הציונות הדתית ומרכזיותה של הבית היהודי כמפלגת האם של הציונות הדתית עמדה לנגד עיניי. אין אחדות שהיא שלימה ולמען השלום כל אחד מוותר על המקום שלו, אבל כדי להגיע לרגע הזה נדרשת עבודה קשה ומאומצת. אך יחד עם זאת אני בטוחה שעד מחר בערב ההשקעה והעבודה הקשה של השבועיים האחרונים, עם שעות של שיחות אל תוך הלילה יצדיקו את התוצאה הסופית. אני מאמינה בדרך ולכן הסכמתי לצאת לדרך חדשה ולא פשוטה, שתבטיח לנו את עתיד שמגיע הייצוג הפוליטי החשוב של הציונות הדתית".

יו"ר הבית היהודי הוסיפה: "לצערי אין לנו בשורה הערב ועדיין אין לנו הסכם חתום. ולכן אני מבקשת מהחברים על פי סעיף 64 לחוקת המפלגה שתתנו לי את הסמכות כראש המפלגה להמשיך את ניהול המו"מ ולחתום הסכמים פוליטיים לריצה משותפת. לא רציתי להגיע לזה, אבל כנראה שאין ברירה, אני מבטיחה לכם שהצוותים ימשיכו לעבוד על זה סביב השעון על מנת להגיע לחתימה ובמידה ויהיה הסכם חתום בבוקר או בצהריים אני אשתדל להעביר את זה לחברי המרכז. אך כפי שאנחנו יודעים לצערנו זה גם יכול להגיע לרגע האחרון".

"ממחר בלילה אין אנחנו ואתם, יש ציונות דתית אחת אחת ובכל חיבור שיהיה נוביל בגאון את הערכים שמייצגת הבית היהודי מזה 100 שנים" חותמת חגית משה.

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

4 תגובות

 1. עכשיו כל המזרחניקים יצביעו לאיחוד הלאומי ויקבל 4 מנדטים הליכוד 30 מנדטים שס 8 מנדטים ג 8 מנדטים בנט ילך גם לממשלת ימין עם 13 מנדטים סך הכל 63 מנדטים לממשלת ימין שככל הנראה תוקם בישראל (הממשלה הבאה בישראל) חקו ותראו זו הממשלה הבאה !!!!!!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו