צילום: אורן בן חקון - פלאש 90

תיעוד של הרגעים הדרמטיים בישיבת הממשלה בעניין הסגר

לילה ערני במיוחד מלווה בחילופי האשמות בין נתניהו לגנץ ושאר חברי הממשלה - תיעוד מיוחד דקה אחר דקה

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

שר הביטחון בני גנץ התנגד להארכת הסגר ולאחר ההצבעה ביקש חוות דעת משפטית מהיועץ אביחי מנדלבליט כיוון שהחוק מחייב פריטטיות בקבלת ההחלטות ובהצבעות. מנדלבליט טוען כי לפי חוק היסוד ההצבעה היא גושית ולכן לפי חוק היסוד ההצבעה לא עברה

לאחר מכן פרץ עימות חריף בין נתניהו לגנץ. נתניהו האשים את גנץ כי הוא רוצה כמה שיותר תחלואה קשה בשביל הבחירות. גנץ השיב לו כל חיי אני מגן על חיי אזרחי ישראל תתבייש לך, לא אסלח לך.

נתניהו צעק על גנץ ואמר: הציבור מבין היטב מה המשחק שלכם, אתם דנים הרבה ישראלים לתחלואה קשה ולמוות. גנץ השיב לנתניהו: אל תספר סיפורים. אל תלמד אותי על חיי אדם כלום.

משרד הבריאות המליץ בפני השרים במצגת על הארכת מתכונת הסגר הנוכחית עד ליום ראשון בחצות, על מנת להתקדם בהשלמת חיסונים בקרב קבוצות הסיכון. בהמשך, הציע המשרד תכנית בת שלושה שלבים ליציאה מהסגר.

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד זועם על החלטת היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפסול את ההצבעה ואמר מפלגה ז"ל ויועץ נסחט בגרון רוצים לקחת איתם לאבדון את אזרחי ישראל. למי עוד יש אינטרס שלא נצא מהמגפה הזו לפני הבחירות?"

קרעי הוסיף: גנץ ומנדלבליט לא תוכלו לרחוץ בניקיון כפיים. התחלואה הקשה והשלכותיה יהיו על צווארכם.

00:48 שרי הממשלה יצאו להפסקה ובזמן זה ינסו הצדדים להגיע לפשרה.

00:55 הוחלט כי שר הבריאות יולי אדלשטיין והשרה אורית פרקש מכחול לבן כנציגי הצדדים ינסו להגיע להסכמות.

סגן שר הבריאות יואב קיש אמר ‏העמדה המקצועית של משרד הבריאות נשמעה היטב והגיעה להצבעה. נאמר בבירור על ידי דר' שרון אלרועי פרייס שהמשמעות של פתיחה לפי כחול לבן תהיה תחלואה קשה משתוללת ותמותה במספרים גבוהים מאד. כל גוש גנץ הצביע נגד משרד הבריאות ובעד תחלואה קשה ותמותה גבוהה. הבחירות זיהמו את שיקול הדעת שלהם.

יו"ר ועדת החוקה ח"כ הרב יעקב אשר אמר בתגובה לביטול הסגר: מצער מאוד שגנץ נפל שבי בידי יועצי התקשורת שלו שעושים פלסתר את המלחמה בקורונה. לצערנו התחלואה איננה פריטטית ואין לנו פריבילגיה לשחק בהחלטות. עוד לא מאוחר לתקן, על גנץ לגלות אחריות ולהביא עוד הלילה להחלטה מושכלת שלא תפרום את הסגר להפקרות מוחלטת ומסכנת חיים.

01:10 מטעם היועץ המשפטי לממשלה נמסר במענה לפניות כתבים,  עלפי חוק יסוד הממשלה, שתוקן בהתאם להסכם הקואליציוני, אם מספר השרים בין הגושים אינו שווה, נדרש לקבוע מנגנון שיבטיח קול הצבעה שווה בממשלה לכל אחד מהגושים. בהתאם לחוות הדעת המשפטית של היועץ המשפטי לממשלה, בהיעדר מנגנון מאזן כאמור, משמעות הוראה זו היא שאם אחד מהגושים מתנגד פה אחד להצעת החלטה, הרי שההצעה אינה יכולה לעבור.

עמדה זו הועברה למזכיר הממשלה ולראש הממשלה כבר בחודש אוגוסט 2020, אגב הצעת-החלטה אחרת שעמדה על הפרק באותה עת, והוצגה היום שוב בישיבת הממשלה. חשוב להדגיש, כי היועץ המשפטי לממשלה לא פסל את הארכת הסגר, אלא רק עמד על קיום הוראות חוק היסוד, אותו קבעה הכנסת.

01:30 שר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "זהו הסעיף הרלוונטי בחוק יסוד הממשלה מכוחו מתיימר היועץ לבטל הצבעה שהתקבלה בממשלה ברוב קולות על הארכת הסגר עד יום א' בחצות – במטרה להציל חיים. אלא מה? הממשלה מעולם לא קבעה את המנגנון האמור בסעיף – ועל כן הצבעות מתקבלות באופן דמוקרטי ברוב קולות. היועץ יצר בדיה יש מאין, כאילו מנגנון כזה נקבע על ידי הממשלה ואם לא – הוא ייקבע אותו. משמעות ביטול ההצבעה: החל מ-07:00 הכל פתוח.ממגבלות – אין. נגיף – יש. מתים – יהיו עוד רבים. היועץ פועל בניגוד לחוק. לא ניתן להעמיד כך בסכנה את אזרחי ישראל".

01:36 מתחדש הדיון בישיבת הממשלה לאחר הפסקה ארוכה בה ניסו הצדדים להגיע להסכמות

01:54 הצבעה והגעה להחלטות סוף סוף הפרטים וההחלטה המלאה

4 תגובות

בטח רובי ריבלין ממציא הפרטטית מחכך ידיו בהנאה איך הוא דפק את נתניהו

גנץ תירגע
אתה זז מפה עוד פחות מחודשיים

כחול לבן השתגעו

הוא הבטיח פאודה והוא עודה את זה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell