צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90.

אופס: היועץ המשפטי שכח לכבות את המיקרופון, ואמר על נתניהו: "זה נועל אותו"

במהלך הדיון אודות הארכת הסגר, שכח היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להשתיק את המיקרופון שלו בזמן ההפסקה, ובהתייחסו לאפשרות שנתניהו יעביר את אישור הארכת הסגר, נשמע היועמ"ש אומר כי ראה"מ זקוק להסכמת גנץ: "זה נועל אותו" • היועמ"ש: "חוות הדעת תועבר במסודר"

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "ה 8200 של החרדים": הסוד של התוכנית היוקרתית לגברים מצטיינים

  תוכן מקודם

ביום ראשון האחרון התקיימה ישיבת ממשלה שדנה בהארכת הסגר, ובה השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים, וגם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בלבד מה שנאמר בדיון הרשמי, מעניין יותר מה קרה שלא בזמן הדיון ומבלי משים: במהלך הפסקה עליה הוכרז בדיון, שכח היועץ המשפטי לממשלה לסגור את המיקרופון בשיחת ה'זום'.

את הדברים, שהביא לשידור ב'חדשות 12' ירון אברהם, היה מעדיף היועץ שלא ישמעו:

מנדלבליט: "שלחתי לצחי (ברוורמן, מזכיר הממשלה) את חוות הדעת

דובר בחדר: על הפריטטי?

מנדלבליט: כן, שאין, זה נועל אותו (נתניהו) כי הוא יכול…

גנץ: אביחי, אתה קטוע אביחי

השרה אורית פרקש-הכהן: "אתה לא ב'מיוט' (השתק), היועץ.

בהפסקה, שבה ניסו שני הצדדים להגיע לפשרה, צוטט כאמור היועץ כאומר שנתניהו בלי גנץ לא יוכל להארעך את הסגר. גנץ, שחשש כי נתניהו יעשה מהלך שכזה ללא הסכמתו, ביקש קודם לכן את חוות דעתו של היועמ"ש. מדבריו של היועמ"ש עולה כי חוות הדעת הזו הועברה גם לנתניהו, ועל כן ברור כי ראה"מ הבין כי לא ניתן יהיה להגיע לאישור ההארכה ללא שותפו.

באותו הדיון אמר גנץ כי "אני יודע מה הכוח הפריטטי, שהיועץ ייתן את דעתו". לאחר מכן יצאו המשתתפים להפסקה, במהלכה אמר מנדלבליט לאדם, כנראה דובר משרד המשפטים, שברשותו חוות דעת משפטית שמאלצת את נתניהו לקבל את הסכמת גנץ לכל החלטה שירצה להעביר.

לאחר פרסום ההקלטה הגיב מנדלבליט ואמר: "בהקלטה שפורסמה הערב, מתוך ישיבת הממשלה שהתקיימה ביום ראשון (31.1), נשמע היועמ"ש אומר לבן שיחו דברים אותם מסר קודם לכן למזכיר הממשלה תוך כדי הדיון, בנוגע למצב המשפטי הנובע מחוק יסוד הממשלה, בקשר למקרה של מחלוקת בין הגושים בנוגע להחלטת ממשלה המובאת להצבעה".

"כפי שהבהרנו, השאלה אם ניתן לאשר החלטת ממשלה במצב של התנגדות אחד הגושים עלתה כבר בחודש אוגוסט 2020, בהקשר אחר, וכבר אז הועברה לראש הממשלה ולמזכיר הממשלה עמדת היועמ"ש לפיה חוק יסוד הממשלה קובע כי הדבר אינו אפשרי".

"בישיבת הממשלה שהתקיימה ביום ראשון האחרון (31.1.21), אליה מתייחסת כאמור ההקלטה, הנושא התעורר פעם נוספת. לפיכך, היועמ"ש העביר שוב למזכיר הממשלה את אותה עמדה מחודש אוגוסט וביקש ממנו שיביא את הדברים לידיעת ראש הממשלה על מנת שיהיה מודע למצב המשפטי. יצוין, כי גם לאחר האירוע המתואר, לא הייתה כל פנייה ליועמ"ש על מנת לערער על חוות דעתו האמורה. לנוכח חשיבות הדברים, בכוונת היועמ"ש להעלות את חוות דעתו המנומקת בנושא באופן מפורט על הכתב ולהביאה לידיעת חברי הממשלה כולם בהקדם".

5 תגובות

מנגלבליט אתה כזה יועץ דפוק . לנו הכל ברור . שאתה יועץ מושחת ומוטה בחסות חיות ראש השחיתות

שמאלני עלוב!!!! לך הביתה….

יוסף טירוצ'קי אתה מר ואדון לשון הרע . אתה שקרן והוזה . לך לפנסיה מר לשון חלקלקה ורעה

מנדלבליט התעצמת ושמנת מרוב שקרים ולשון הרע . אתה מחובר לחיות ולבגץ השרלטנים . אתם דיקטטורים כמו מפלגות השמאל שכל עיניינם בבחירות כסף וכסף גאווה והתנשאות על העם . ובעיקר מחיקת חובות לקיבוצים שמצביעים רק מתוך תאווה לכסף ועוד כסף ללא שום אדיאולוגייה או אהבת ארץ הקודש . מנדלבליט עם ישראל לא עיוור וחא חרש . הכל גלוי . חשקר אין רגליים . תאבת השקר והכסף והכסא נהיו חלק נחלתך . תתבייש תופר תיקים מומחה .גועל .

לא הבנתי מה הבעיה עם מה שמנדלבליט אמר. סך הכל אמר את מה שלדעתן הוא המצב המשפטי.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell