נתניהו מתעלם מהחרדים: דרישה לפתיחת מוסדות החינוך במתווה מיוחד לערים אדומות

כיתת לימוד. צילום: נתי שוחט פלאש 90

נתניהו מתעלם מהחרדים: דרישה לפתוח מוסדות במתווה מיוחד לערים אדומות

בשעות הקרובות צפויים דרעי ליצמן וגפני לשוחח עם ראש הממשלה ולהציג לו את דרישתם לפתוח את החינוך במתווה מיוחד שיוסכם על משרד הבריאות גם בערים אדומות. הדרישות כוללות בין היתר לימוד באוויר הפתוח או בכיתות עם מספר תלמידים נמוך

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

ראשי הסיעות החרדיות אריה דרעי, משה גפני ויעקב ליצמן דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לפתוח את מערכת הלימוד גם בערים אדומות. ראשי המפלגות זועמים על כך שבמתווה לפתיחת מערכת החינוך שצפוי לעלות היום (שלישי) בישיבת הממשלה לא נכללו הערים האדומות – כל הערים החרדיות.

בשעות הקרובות צפויים דרעי ליצמן וגפני לשוחח עם ראש הממשלה ולהציג לו את דרישתם לפתוח את החינוך במתווה מיוחד שיוסכם על משרד הבריאות גם בערים אדומות. הדרישות כוללות בין היתר לימוד באוויר הפתוח או בכיתות עם מספר תלמידים נמוך.

במפלגות החרדיות זועמים על ההחלטה לחדש את הלימודים רק בערים ירוקות וצהובות, לאור כך שרוב הערים החרדיות נחשבות אדומות בתכנית הרמזור. לפי דיווח ב'חדשות 12', היום התקיימה שיחה קשה בין ח"כ יעקב אשר לאנשי רה"מ שתקף את האחרונים על חוסר בחינת המתווה ללימודים בערים אדומות. ח"כ אשר צוטט: "כבר שלושה שבועות אתם גוררים רגליים עם מתווה הלימודים. מדובר במתווה בטוח ומפוקח שאין בו שום סיכון. חייבים לקדם פתרונות דיפרנציאליים לכל האזורים. ההצעה הממשלתית, כמו שהיא כעת, עלולה להוביל לכאוס".

כזכור, היום דיווחנו כי בימים האחרונים התבטא מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א בכאב גדול על העובדה שחינוך כלל ילדי ישראל מכל הערים ומכל המגזרים נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך שהוא נשמת האומה.

"נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא ומיליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם תוך סכנה רוחנית ונפשית ויש למצוא פתרון מיידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות", אמר שר התורה. לדברי מקורביו נאמר לו על ידי הממשלה כי החינוך ייסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell