לאחר שהרש"פ השחיתה את אתר מזבח יהושע בן נון – קריאה להכריז על המקום כגן לאומי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה בקריאה דחופה לשר הפנים ולשרה להגנת הסביבה להכריז על מזבח יהשע כגן לאומי על פי סמכותם: "הרשות הפלסטינית הורסת תפקידנו ההיסטורי להגן על אתרי ההיסטוריה למען מדינת ישראל והאנושות כולה"

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

לפני כשבוע השחיתה הרשות הפלסטינית באמצעות עיריית עצירה א – שמלייה את אתר מזבח יהשע בן נון וגרסה חלקים מהחומה המקיפה את המזבח לחצץ. דבר שעורר סערה בארץ ובעולם. המועצה האזורית שומרון בתגובה יצאה למבצע בזק בו למעלה מ 30 פועלים שיקמו את האתר.

הבוקר פנה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בפנייה דחופה לשר הפנים אריה דרעי ולשרה להגנת הסביבה גילה גמליאל בבקשה לפעול לקידום הכרזה על האתר כגן לאומי, על פי סמכותם.

לדבריו: "כעת ברור לכל בר דעת כי הרשות הפלסטינית לא רק שאינה מגנה על האתרים ההיסטורים המצויים בשטח B אלא שהיא פועלת לפגיעה מכוונת בהם, וזאת בניגוד ל 5 אמנות בינלאומיות להגנה על אתרי מורשת ותרבות בעולם כולו ואמנות עליהן חתומה מדינת ישראל".

"מדינת ישראל מחוייבת להגן על אתרים אלו ודומים להם הן כדי לשמר את האתרים ההיסטורים החשובים לעם ישראל והן בכדי להגן על המורשת התרבותית של האנושות כולה. כפי שהתערבה מדינת ישראל ואכפה את עצירת זיהום האוויר גם בכפרים היושבים על שטח B מתוך הבנה שבמקום שבו לא פועלת הרשות הפלסטינית שם היא צריכה להתערב, כך גם כאן ברור שעל מדינת ישראל לפעול לאלתר להגנה על אתרי המורשת ביהודה ושומרון ובראשם מזבח יהשע וכחלק מכך להכריז על מזבח יהשע כגן לאומי על כל המשתמע מכך".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell