Oren Ben Hakoon/POOL

סמוטריץ' דורש: "מתווה 'התו הירוק' לקיום חתונות למשפחות – רבים מול שוקת שבורה"

במכתב ששיגר ח"כ בצלאל סמוטריץ' לראש הממשלה הוא קובל על ההתעלמות מהסוגיה הבוערת ומציע לראשונה מתווה מחוסנים ומחלימים. "ה קרוב לשנה שאולמות האירועים סגורים, הבה נפעל להסדרת החתונות באופן שישמור על הבריאות מחד ועל המשכיות הדורות מאידך"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "ה 8200 של החרדים": הסוד של התוכנית היוקרתית לגברים מצטיינים

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

על רקע היציאה ההדרגתית מהסגר השלישי ובעקבות ההתעלמות מסוגיית החתונות שנוגעת לאלפי זוגות חילונים, חרדים ודתיים כאחד, שיגר ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכתב בהול לראש הממשלה ושר הבריאות, בו הוא מתקומם על ההתעלמות מהנושא ומזהיר מפני ההשלכות של אי גיבוש מתווה שיאפשר קיום אירועים באופן בלתי מסוכן.

"שמחתי לשמוע על אישור המתווה ליציאה הדרגתית מהסגר שנכפה עלינו כתוצאה מנתוני התחלואה הקשים, אך התאכזבתי לגלות כי המתווה אינו כולל התייחסות לסוגיה כואבת ומאתגרת במיוחד", פותח סמוטריץ' את המכתב.

סמוטריץ' מזכיר: "זה קרוב לשנה שאולמות האירועים סגורים, דבר שמוביל בפועל לקיומן של חתונות באופן פיראטי – ללא פיקוח ובקרה".

לדבריו, "״מאז פרצה לחיינו הקורונה פנו אלי וללשכתי מאות משפחות אשר ביקשו סיוע לקראת חתונה מתוכננת ונחשפתי מקרוב לקושי הבלתי אפשרי בו הם שרויים: מחד, דחיית חתונה לטווח שאינו ידוע היא גזירה שציבור עצום אינו יכול לעמוד בה. מאידך, המתווים כפי שאושרו על ידי משרד הבריאות לא התאימו לאורחות החיים ובכך מנעו מרבים את האפשרות לקיים חתונות אירוע ע"פ ההנחיות. כך, עשרות אלפי משפחות נורמטיביות מוצאות את עצמן ב"אזור הדמדומים", כשהם נתונים במתח בלי נסבל בין הרצון לקיום החתונה מחד ולשמירת ההנחיות מאידך".

"משפחות רבות קיוו כי מתווה לחתונות יוגש עם היציאה מהסגר והחלתו של הדרכון הירוק, אלא שההחלטות שהתקבלו לאחרונה הותירו רבים מול שוקת שבורה".

המשמעות לדברי סמוטריץ' ברורה. "בשבועות הקרובים, צפויות להתקיים באופן פיראטי מאות ואלפי חתונות, ללא פיקוח ובקרה, באופן שעלול להזניק שוב את היקפי התחלואה, וזאת כיוון שהמערכת נמנעת מלקדם מתווה לחתונות מפוקחות על בסיס אישור השתתפות למתחסנים ומחלימים בלבד".

"נוסף על מניעת "חתונות הדבקה", מתווה שכזה יתמרץ אנשים רבים שלא התחסנו עד כה ללכת ולהתחסן. כמו כן הוא ימנע עוגמת נפש עצומה מחתנים, כלות ומשפחות, שנאלצים להעביר את התקופה המאושרת של ההכנות לחתונה בחרדה ובמתח על כל הכרוך בכך. כפי שבוודאי ידוע לכם היטב בימי ספירת העומר נמנעים ישראל מנישואין ועל כן החודש הקרוב טומן בחובו פוטנציאל אדיר לנזק חלילה או לברכה גדולה".

בהמשך המכתב מציג סמוטריץ' את המתווה שלו לפתרון המצב:
1. אירוע בקפסולות מוגדרות.
2. השתתפות למחוסנים בעלי דרכון ירוק ומחלימים בלבד.
3. פיקוח של גוף חיצוני שימומן על ידי המשפחה.

בסיום המכתב כותב סמוטריץ': "לצערי, ישנה לי ולרבים כמוני תחושה שמערכת הבריאות מבינה צרכים מסוימים של חלקים בחברה הישראלית ויודעת לתת להם מענה יעיל תוך ניהול סיכונים ובאופן זה מאושרים מתווים להפעלת התרבות והמסחר (וטוב שכך) אך מאידך הבנת צרכיו של ציבור גדול אינם עומדים לנגד עיניה של המערכת באופן מספק. קדושת המשפחה היא ערך מרומם ונישא שכולנו שותפים לו. הבה נפעל להסדרת החתונות באופן שישמור על הבריאות מחד ועל המשכיות הדורות מאידך".

2 תגובות

סוף סוף מישהו מתייחס לבעיה הגדולה, חבל שזה לא מגיע מחברי הכנסת שלנו אשר מודעים לבעיה, והפתרון ממש בהישג יד "התו הירוק"

הנציגים שלנו חיפשו מתווה גם לפני שהתחילו לחסן.
אף אחד לא רצה לשמוע על כך.
האם בגלל שסמוטריץ ביקש מתווה יתנו לנו? תשכחו מזה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell