צילום: מארק ניימן, לע"מ

"יום היסטורי": השגריר הראשון של איחוד האמירויות נפגש עם הנשיא ושר החוץ

לראשונה בהיסטוריה מונה שגריר מטעם איחוד האמירויות, והיום (א') הוא נועד עם שר החוץ, ובהמשך עם נשיא המדינה שם התקיים טקס הגשת כתב האמנה • "כל העם בישראל מקדם את פניכם בשמחה. זהו יום היסטורי נוסף במזרח התיכון וצעד גדול לחיזוק השלום בין המדינות והעמים"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

שגרירה הראשון של איחוד האמירויות בישראל, השגריר מוחמד מחמוד פתח עלי אל חאג'ה, נפגש היום עם נשיא המדינה רובי ריבלין ועם שר החוץ גדי אשכנזי. השגריר האמיראתי נחת הבוקר בנתב"ג והתקבל על ידי ראש מחלקת הטקס של משרד החוץ, גיל השכל.

בבית הנשיא התקיים טקס הגשת כתב האמנה המסורתי, והנשיא ריבלין אמר: "כל העם בישראל מקדם את פניכם בשמחה – זו תהיה המשימה החשובה ביותר שלך. להיענות לידיים המושטות האלה, לפגוש את העם בישראל, ולהכיר אותו מקרוב. על הסכמים חותמים מנהיגים, אבל שלום אמיתי, בר קיימא, עושים בין עמים, פנים אל פנים".

מוקדם יותר נפגש השגריר עם שר החוץ גבי אשכנזי שבירך אותו על המינוי וציין את תפקידה החשוב של איחוד האמירויות בהובלת השינוי שיצרו הסכמי אברהם במזרח התיכון כולו. "זהו יום היסטורי נוסף במזרח התיכון וצעד גדול לחיזוק השלום בין המדינות והעמים", אמר לו אשכנזי והוסיף: "יש לנו הזדמנות היסטורית להציג מודל של שלום חם וכולל בין המדינות ובין העמים. פתיחת הנציגויות של משרד החוץ באבו דאבי ובדובאי, ופתיחת השגרירות של האמירויות בישראל הן קריטיות לביסוס היחסים הבילטראליים ולקידום השלום. אני שמח לראות את התחממות היחסים המהירה בין המדינות, ומימוש החזון של שלום בין תרבויות ובין אנשים".

עם סיומה של הפגישה האישית בין שר החוץ והשגריר, התקיימה פגישת עבודה ראשונה בין הצוות המדיני של השגרירות האמיראתית בישראל לצוותי העבודה במשרד החוץ, בראשות שר החוץ ובהשתתפות מנכ"ל המשרד, אלון אושפיז וסמנכ"ל מזרח תיכון, חיים רגב. מחר מתוכננים לשגריר וצוותו פגישות עבודה נוספות במשרד החוץ וכן צפויה המשלחת לבקר במוזיאון 'יד ושם' בירושלים.

צפו בתיעוד משתי הפגישות. צילום: מארק ניימן, לע"מ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן