על פי סקר חדש: נתניהו זקוק למפלגה הערבית על מנת להרכיב ממשלה

בנימין נתניהו זקוק לתמיכת מפלגת רע"מ של מנסור עבאס על מנת להגיע ל-61 ח"כים, כך עולה מסקר חדש שפורסם הערב • עוד בסקר: המפלגות החרדיות יציבות, יש עתיד מתחזקת, ומרצ שוב לא עוברת את אחוז החסימה • כל הנתונים

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

האם ראש הממשלה בנימין נתניהו יצליח להרכיב ממשלה? על פי סקר חדש שמתפרסם הערב (חמישי) ב'כאן 11', יאלץ ראש הממשלה לצרף אליו את מנסור עבאס ומפלגתו רע"מ לצורך השגת המשימה הנכספת.

בסקר ענו הנשאלים על השאלה למי היו מצביעים אם הבחירות היו נערכות היום? הליכוד יציב על 28 מנדטים, יש עתיד עולה מ-18 ל-20, תקווה חדשה נחלשת במעט מ-13 ל-12, ימינה יציבה על 11, הרשימה המשותפת יורדת מ-9 ל-8, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו – שבעה מנדטים כל אחת, העבודה יציבה גם היא עם 6 מנדטים, כחול לבן מתרחקת מאזור הסכנה ועלה מ-4 ל-5, והציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' ובן גביר מקבל גם הפעם ארבעה מנדטים, לפי הסקר הזה.

באדיבות: כאן 11

הפתעת הסקר: רע"מ של מנסור עבאס, שפרשה מהרשימה המשותפת ורצה לבדה – עוברת לראשונה את אחוז החסימה וניצבת על ארבעה מנדטים. מרצ, גם לספי סקר זה וגם על פי סקרים נוספים, לא עוברת את אחוז החסימה, ומקבלת שלושה אחוזי הצבעה בלבד. גם מפלגתו של ירון זליכה – 'הכלכלית', לא עוברת את אחוז החסימה, אך מתחזקת ל-2.2% לעומת 1.8% בסקר הקודם.

המשמעות של המספרים בסקר זה היא שנתניהו זקוק לתמיכת מפלגת רע"מ של מנסור עבאס על מנת להשיג 61 חתימות. למעשה, לאף אחד מהגושים הטבעיים – 'כן ביבי' או 'לא ביבי' אין 61 מנדטים, מה שעשוי להוביל לבחירות נוספות.

האם העם רוצה את נתניהו כראש ממשלה? 45 אחוזים ענו שכן, כאשר 21 אחוזים הדגישו שהוא האיש היחיד המתאים לתפקיד. מנגד 22 אחוזים ענו שיהיה זה אסון אם נתניהו יזכה שוב, ו-20 אחוז העדיפו שהוא לא יהיה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell