צילום: משה שי, פלאש 90

מחדל נתב"ג • החל מיום ראשון: כך יוכלו השבים לארץ להפר את חובת הבידוד

הנוחתים בנתב"ג החל מיום ראשון הקרוב ייסעו ישירות לביתם, ללא חובת בידוד במלונית וללא פיקח צמוד • הסיבה? וועדת החריגים בוטלה, המלוניות לא פעילות - והאישורים החדשים של וועדת הקורונה נותרו בשעה זו רק על הנייר • כל הפרטים והשאלות הקשות
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

ישראל, אלופת העולם בחיסונים, מועדת בפרטים הקטנים: ביום ראשון הקרוב, עת יפקע מועד חובת הבידוד במלוניות, יוכל כל ישראלי לשוב לביתו ללא פיקח או צמיד אלקטרוני, זאת מכיוון שטרם נכנסה לתוקף המדיניות החדשה, אותה אישר לא מכבר קבינט הקורונה.

פרק הזמן ללא פיקוח של ממש יתמשך, על פי ההערכות, בין שבוע לשבועיים, זאת מאחר שחובת חבישת הצמיד האלקטרוני טרם אושרה בחקיקה. לא ברור כיצד המדינה מתכוונת לפקח על השבים לארץ, שאכן הן מקיימים חובת בידוד כחוק.

אם לא בהסדר משפטי ראוי – נוצר וואקום מטריד, אליו אמורה להיכנס רשות האכיפה: לא פחות מ-2000 שוטרים, אליהם יצטרפו קרוב ל-700 מפקחים מטעם משרדי הממשלה השונים, הם אלה שאמורים יהיו להיות אמונים שחובת הבידוד אכן מתבצעת על ידי האזרחים.

בכוונת אנשי הפיקוח והמשטרה לבקר בביתם של השבים בתדירות גבוהה ולוודא כי הם אכן בבידוד, אך המשימה אמורה להיות קשה יותר בהמשך: אם בהתחלה ישובו כ-1,000 ישראלים מידי יום, לאחר קרוב לשבועיים מספרם יזנק פי 30. כיצד יתנהל הפיקוח עד לחקיקה על 30 אלף איש? לא בטוח למי מהרשויות יש תשובה.

גם כמות האזיקים האלקטורים, ששימושם מותנה בחקיקה – מוגבל, וכבר היו ברור כי הוא לא יינתן לכל השבים. הפתרון טמון אולי באפליקציה משטרתית, שתישלח הודעות באופן רנדומלי, ובכך יוכל השוטר לדעת את מיקומו של המבודד.

גם כשהחקיקה כבר תיכנס לתוקף – בשלב זה, אין מספיק צמידים אלקטרוניים לחלק לכל מי שישוב מחו"ל. לכן, במשרד הבריאות בוחנים חלופה בדמות אפליקציה משטרתית שתשלח למבודדים באופן אקראי הודעה שתכלול קישור – כזה שהם יצטרכו ללחוץ עליו, והמשטרה תאכן את מיקומם ותוודא שהם אכן בבית.

לשבים לארץ תוצענה שתי אופציות: אישור מעקב אחרי הטלפון הנייד שלו או צמיד אלקטרוני. ועוד חור קטן-גדול בכל הרעיון הזה: כיצד תוודא המשטרה כי מי שילחץ על הקישור הוא המבודד או שמא איש אחר, או לחילופין – יזמין לביתו אנשים ויפר למעשה את חובת הבידוד.

כתבות קשורות

תקיפת הספינה מול עומאן: ישראל תציג חומר מודיעיני המפליל את איראן
הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא - בהן ארה"ב וגרמניה
צדיק בא לעיר: מרן האדמו''ר מויז'ניץ בעיר חיפה
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
באירוע ענק: חגיגת הכנסת ספר התורה השביעי של ילדי ישראל • 100 רגעים
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן