דיווחים בצרפת: חמוש ניסה להתפרץ למוסד יהודי ולמרכול כשר במרסיי

זירת פיגוע בצרפת. ארכיון

צרפת: חמוש ניסה להתפרץ למוסד יהודי ולמרכול כשר במרסיי – ונוטרל

מאבטחים מנעו מאדם חמוש בסכין להיכנס לבית ספר, לאחר האירוע ניסה החשוד להיכנס למרכול כשר שהיה בסביבה • כוחות הביטחון הצליחו להשתלט עליו בכוח מבלי שהיו נפגעים • במשטרה המקומית הוחלט לתגבר את הנוכחות בקרבת המוסדות היהודיים בעיר עד לבירור הנסיבות
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

כלי תקשורת בצרפת מדווחים הבוקר (שישי) כי אדם חמוש בסכין ניסה להיכנס בכוח לבית הספר היהודי "יבנה" בעיר מרסיי שבצרפת ובהמשך גם למרכול כשר בעיר. לפי הדיווחים טרם ידועה זהותו של החשוד.

עוד דווח כי המאבטחים במוסד מנעו את כניסתו וכי התלמידים במקום היו סגורים בכיתות. לאחר שנכשל בניסיון החדירה לבית הספר, ניסה החשוד להיכנס למרכול כשר שהיה בקרבת מקום.

כוחות הביטחון הצליחו להשתלט עליו והוא נעצר מבלי שהיו נפגעים באירוע. הרקע לאירוע עדיין לא ברור ונמצא בחקירה. כדי לא לקחת סיכון, הוחלט במשטרה המקומית לתגבר את נוכחותה בקרבת המוסדות היהודיים בעיר עד שיתבררו הנסיבות.

על פי הדיווחים, החשוד כבן 60, יצא מרכבו עם סכין היד ומגבת על ראשו. התנהגותו העלתה חשד בקרב אנשי האבטחה של בית הספר עת הוא צעד לעבר בית הספר. הם נטרלו אותו והזעיקו את כחות הביטחון.נ

רבה של מרסיי וחבר הועדה המתמדת של ׳ועידת רבני אירופה׳ הגאון רבי ראובן אוחנה אומר בהתייחס לתפיסת החשוד עם סכין במרסיי שבצרפת כי הקהילה היהודית ממשיכה באורח החיים כרגיל. גם במתחם בית הספר שמולו נתפס החשוד עם הסכין יתקיימו התפילות כסדרן עפ״י ההנחיות השגרתיות הביטחוניות והבריאותיות.

״החשוד עם הסכין הגיע למרכול שמול בית הספר עם סכין. מאבטחי ביה״ס תפסו אותו והזעיקו את המשטרה. ביה״ס נסגר מיידית והתלמידים נשארו בכיתות. החשוד לא קרא קריאות מסוימות ולא ברור עדיין המניע. יתכן גם שהיה שיכור. הכל עדיין בחקירה והמשטרה עדיין לא מסרה מה הרקע. הקהילה היהודית במקום נמצאת הרחק ממרכז העיר. זו קהילה גדולה ומגובשת שלה 3 בתי ספר ושירותי דת ענפים״.

״אני מודה לבורא עולם ושלוחיו המאבטחים שערנותם מנעה אסון חלילה ולכוחות הביטחון שפעלו במהירות. ומקווים שיתברר שאין כאן פעולת טרור חלילה. שבת שלום על כל עם ישראל״.

‏יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, בתגובה לניסיון הפיגוע בצרפת: "האנטישמיות והסכנה לחיי יהודים לא הסתיימו עם תחילתה של מגפת הקורונה. ניסיון הפיגוע היום במרסיי הוא נורת אזהרה לאנטישמיות שרוחשת מתחת לפני השטח ורק ממתינה להתפרץ עם תום מגפת הקורונה ומגבלות התנועה בעולם."

משגרירות ישראל בצרפת נמסר: "קיים חשד גבוה שמדובר בתקרית אנטישמית". גורם בכיר בקהילה היהודית אמר ל"ישראל היום": "אמנם הוא לא הוא צעק בערבית, אז לכאורה לא ברור המניע, אבל מבחינתנו זה אירוע אנטישמי".

כתבות קשורות

הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא - בהן ארה"ב וגרמניה
צדיק בא לעיר: מרן האדמו''ר מויז'ניץ בעיר חיפה
המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
שריפה גדולה סמוך לירושלים: כביש 1 נחסם; תושבים פונו מהבתים • צפו
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
"תסתלקו מכאן": החרדים הגיעו לראות נכס בישוב הצפוני וגורשו בבושת פנים • צפו
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
באירוע ענק: חגיגת הכנסת ספר התורה השביעי של ילדי ישראל • 100 רגעים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן