צילום: צילום: יעקב כהן

הראשל"צ הגרש"מ עמאר אצל מרן הגר"ש כהן • צפו

נשיא המועצת מרן הגר"ש כהן שליט"א והראשון לציון רבה של ירושלים הגרש"מ עמאר שליט"א דנו על המימונה וברכתה של המופלטה וההכנה בימים אלו לקראת מתן תורה • צפו בוידאו
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

בסוף שבוע שעבר הגיע מרן הראשון לציון הגרש"מ עמאר שליט"א רבה של ירושלים לביקור במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן שליט"א לדון עימו בנושאים הקשורים בנהגת הדור. במהלך הפגישה המיוחדת התעניין נשיא המועצת על הכנת המופלטה הנוהגים לעשות במימונה ומהי ברכתה.הראשון לציון הרב הראשי לירושלים הביא בפני נשיא המועצת את המנהגים המיוחדים שנהגו במרוקו. בדבריו התנה הראשון לציון את צערו בפני נשיא המועצת על אשר יש שחושבים שמימונה זהו חג של אכילת מופלטות והוללות. "במרוקו עשו זאת בקדושה וטהרה ובשירה והודאה לבורא עולם וכך צריך להנהיג". אמר.

הראשון לציון הגרש"מ עמאר אף שיתף את נשיא המועצת במימונה המיוחדת שנערכה בבית בנו הדיין הגר"א עמאר בהשתתפות גדולי חכמי מרוקו שליט"א  יחד עם המנהגים והמזמורים אותם נהגו קדושי עליון.

נשיא המועצת מרן הגר"ש כהן הוסיף: "זהו זמן שמסמל לאמונה בבורא עולם וצריכים לקחת מזה לכל השנה לחוש בכל רגע את הקב"ה". עוד הוסיף נשיא המועצת כי הימים הללו מפסח ועד עצרת עלינו לעורר בהם על האמונה בבורא עולם ולחוש כל רגע כי כל שניה שאנו חיים זה מתנה מבורא עולם שמעניק לנו חיים בכל רגע".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture