כ-50 נעצרו בחשד שתקפו יהודים, תיעדו ופרסמו • המפקד:

כחמישים נעצרו בחשד שתקפו יהודים, תיעדו ופרסמו • המפקד: "לא לאומני"

"פרסום הסרטונים יוצר מוטיבציה אצל צעירים" אומר תת ניצב סמי מרציאנו הטוען כי הרקע לאירועים אינו לאומני • עד כה עצרה המשטרה עשרות ערבים בחשד למעורבות בטרנד הגובר ברשתות החברתיות של פרסום תיעוד תקיפת יהודים בעלי חזות חרדית
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

טרנד פרסום הסרטונים ברשתות החברתיות בהם מתגאים הערבים כיצד הם תוקפים חרדים: המשטרה החלה לפעול בחוזקה ונכון להיום (שלישי) עצרה קרוב לחמישים חשודים.

את הטרנד הזה חייבים לעצור: הטרור הערבי מרים ראש ברשתות החברתיות

תת-ניצב סמי מרציאנו, מפקד מרחב קדם במחוז ירושלים, אמר כי "עצם הפרסום יוצר אווירה מסוימת בציבור ויוצר גם מוטיבציות אצל צעירים. זה עושה חשק לאנשים להצטרף לטרנד. הרשת החברתית היא זירה בפני עצמה. אנחנו פועלים לאתר סרטונים שבהם אנחנו מזהים פעולות פליליות. אחרי המקרה, פעמים רבות לא מגיעים בכלל לתחנת משטרה כדי להגיש תלונה".

בריאיון ל-103FM אמר: "לא הייתי מכנה את זה טרור הטיקטוק. ש לנו מספר סרטונים מסוף השבוע, גם מתל אביב. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את אירועי התקיפה האלו. אנו מכירים את התופעה של להתגאות בכל מיני אירועים בתחום הפלילי, אנשים עושים את זה עם סמים, לפעמים ירי".

לדבריו של מפקד מחוז קדם בבירה, "כשזה לאומני זה תופס תהודה אחרת ובצדק. לכן אנחנו מתייחסים לאירועים האלה בצורה חמורה. ברגע שעולה סרטון אחד שזוכה לתהודה, אוטומטית יש פעולת חקיינות מצד אחרים".

במשטרת ישראל אמרו היום כי הם "פועלים בנחישות תוך הפעלת כלל היכולות האנושיות והטכנולוגיות העומדות לרשותנו על-מנת למנוע אירועי אלימות והפרות סדר, לאתר את המעורבים באירועים שהתרחשו ולהביאם לחקירה בכוונה למצות עמם את הדין. במשטרה ובמג"ב ממשיכים לפעול בצורה נחרצת ונחושה למיגור אירועי האלימות תוך שימוש בכלל האמצעים והיכולות שעומדים לרשות השוטרים והלוחמים".

גורמים במשטרה אומרים היום למקור ראשון כי העימותים הללו אינם יוצאי דופן: "יש ניסיונות לפגיעה בשוטרים ובניידות משטרה כל הזמן, מדי יום ביומו, בוודאי בשער שכם והאזור. בכל כניסה של כוחות לביצוע מעצרים. כמובן שבימי הרמדאן העצבים יותר רופפים". אומר אותו גורם.

"כעת נוספו לכך הפרסום וההעצמה בטיקטוק וגם העובדה שהפגיעה היא כלפי בחורים חרדים" הוא מוסיף ומספר כי המשטרה מתייחסת למקרים האלו בצורה החמורה ביותר. "כולל לשלוח כוחות מיוחדים לתוך שטחים שהם לא סימפטיים כדי לתפוס אותם ולהעמיד אותם לדין. בסרטון הרכבת נעצר הצלם וגם הפוגע שברח לשטחים. רבים מהתוקפים בסוף נעצרו במאמץ אדיר של המשטרה. בסופו של דבר אף אחד לא אוהב לשבת בבית המעצר או להישלף עם הפיג'מה מהבית בארבע לפנות בוקר והתקווה היא שזה ייצור הרתעה ודעיכה של המקרים. הסרת הסרטונים היא רק צעד אחד במלחמה הזו שכן לא כל המקרים מתועדים".

לשאלת העיתון 'מקור ראשון' האם יש היערכות מיוחדת נוכח מקרים כאלה של תקיפת יהודים בעלי חזות דתית וחרדית משיבים במשטרה כי הכוחות נמצאים בהיערכות נרחבת בירושלים כל השנה, בוודאי ברמדאן. ההיערכות כוללת סיורים רבים, פעילות מודיעינית ועוד. "הטרנד הוא מסוכן, אנחנו פועלים בכל הגזרות".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. כשמנסים לחבר בין יהודים לערבים זה יוצר תגובה כזאת מצידם, וכמו שהיה בכל התקופות כשהתקרבו לגויים, כי אין אפשרות לחיבור עם גויים חייבים את הפירוד.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture