צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

גפני מסביר את שבירת החרם על לפיד: "שלחו אותי לכנסת, לא ל'בית המוסר'"

"אני מדבר עם כולם כולל יאיר לפיד, היחיד שאסרב לדבר איתו זה איווט ליברמן", אומר משה גפני ההודף את הביקורת הפומבית של יעקב ליצמן נגדו בגין הפגישה המתוכננת עם יאיר לפיד. עם זאת, גפני הבהיר כי אם לפיד ירכיב ממשלה יישארו באופוזיציה: "נקבל הוראה להילחם"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

ח"כ משה גפני מגיב הבוקר (רביעי) בראיון לקול ברמה על הפגישה המתוכננת שלו עם יאיר לפיד, אחרי תקופה ארוכה של חרם מצד יהדות התורה נגד יו"ר יש עתיד, שפעל בצורה חמורה נגד הציבור החרדי במהלך הקדנציה שלו במשרד האוצר, אך מאז מיתן את התבטאויותיו נגד החרדים.

לדברי גפני, "אני מדבר עם כולם כולל יאיר לפיד, היחיד שאסרב לדבר איתו זה איווט ליברמן. אנחנו נמצאים מסורתית בימין, מעולם לא הייתי בקואליציית שמאל". גפני הוסיף, "אני מדבר עם לפיד כי שלחו אותי לכנסת לעשות את עבודתי ולא ל'בית המוסר'. גם עם אחמד טיבי אני מדבר".

בתגובה לדבריו של השר יעקב ליצמן נגד הפגישה המתוכננת וההבהרה כי ההחלטות של גפני בנושא זה לא מחייבות את אגודת ישראל אלא רק את דגל התורה אמר גפני, "לא מקבל תכתיבים מאף אחד וזה לא סותר את זה שנלך עם הימין ועם נתניהו".

ליצמן הבהיר אחרי פרסום דבר הפגישה כי "אצלנו מועצת גדולי התורה מחליטה ולא נשב עם לפיד ולא עם ליברמן בשום צורה וגם גפני יודע זאת כי גם הוא הודיע שנלך רק עם נתניהו כולל לאופוזיציה. לדעתי נלך לבחירות חמישיות".

בראיון היום הוסיף גפני, "כשלפיד היה שר האוצר ידענו להיות באופוזיציה ואפילו היה לנו מעניין. אם הולכים לממשלת בנט לפיד ונתניהו יזוז הצידה, השמאל והמפלגות הערביות יתפנו מהעיסוק בשנאה לנתניהו ואז יצוצו ביניהם הבעיות האמיתיות".

לדבריו, "בנט מוכן להיות רה"מ בקואליציה שמורכבת ממרצ והעבודה העיקר כדי להיות ראש ממשלה". הוא הוסיף כי "אם תתפתח סיטואציה שתתגבש ממשלת שמאל נלך לגדולי ישראל כדי לקבל את הוראתם, אני מאמין שנקבל הוראה להילחם בממשלה כזאת".

"אמרתי לגדעון סער, אתה איש ימין בכמה דרגות למעלה ממני, אתה תלך לממשלה עם מרצ? כשאמרתי לו את זה ראיתי שהוא זע על כסאו באי נוחות", סיפר גפני. לדבריו, "הרצון להזיז את נתניהו גורם לסדר עדיפות תמוה לחלקים בימין".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. גדעון סער – עם הארץ דאורייתא! אבל גם 'נציג מפלגת הימין' הוא לא!
  מהו ? אנטי ביבי!
  זו האידיולוגיה שלו!
  ומה שמנחה אותו זה שלא נתנו לו מקום מספיק משמעותי בליכוד!
  בשביל זה הולכים לבחירות כנראה גם פעם חמשית… ולא בגלל שבשמאל יש אנשים הגונים שעדיין לא הגישו נגדם כתב אישום. וגם לא יגישו. כי לא תופרים תיקים לאנשים שלא מפריעים לשמאל. מעניין מי מממן אותם?
  מה האינטרס שלהם?
  מתי יתעורר העם הזה ויבין שמנסים 'להנדס' אותו לשנוא יהודים. לשנוא יהדות. לשנוא את סבא וסבתא שלהם שנעקדו על קידוש השם. ולא בגלל שאמרו להם להישאר… אלא כי בישוב היהודי לא רצו לבזבז סרטיפיקטים על אנשים לא פרודוקטיביים. תבדקו ותראו שזה נכון!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן