התפתחות בעולם הישיבות עם התרחבות ישיבת הקיבוץ זביחי – תפארת יונתן יהושע

בעולם הישיבות מציינים התפתחות מרשימה וחסרת תקדים לישיבה המוטואורית תפארת יונתן יהושע - קיבוץ זביחי שבתוך פחות משנה הפכה לישיבה המבוקשת ביותר ועשרות רבות של בחורים התדפקו על דלתותיה ובקשו לחסות בצל הישיבה ורבניה.
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

כאמור ישיבת הקיבוץ זביחי נפתחה בתקופת הקורונה כישיבה שנתנה מענה לבחורי הישיבות ממצטייני עולם התורה שמתווה הקפסולות לא התאימה לצרכיהם [שידוכים וכדו'] וחיש מהר תפסה את מקומה בכותל המזרח של עולם הישיבות בשל דרך הלימוד המיוחדת והאווירה הנדירה ששוררת בה בהשראת הצוות החשוב.

הישיבה נפתחה ע"י ראש הישיבה הצעיר [ביותר!!!] ר' ישראל מאיר זביחי שליט"א בוגר ישיבת מאור התורה וזכה ליצוק מים ע"י הרה"ג ר' אברהם סלים וע"י חבר מועצגה"ת וראש ישיבת חברון הרה"ג ר' דוד כהן שליט"א ובלמדנותו העצומה ולשונו הבהירה וחן שהוצק בשפתותיו מעביר את שיעוריו המרתקים ומבאר את הסוגיא ואת כל פרטיה אחת לאחת עד שהשיעור כללי הנמסר ביום חמישי מוכר אצל תלמידי הישיבה כמעמד המרכזי בשבוע.

כמו"כ ראש הישיבה מופלג ברגישותו לכל התלמידים וכפי שהתבטא מרן המשגיח הגה"צ ר' בנימין פינקל שליט"א שקשור בכל נימי נפשו לישיבה ומגיע מפעם לפעם למסור שיחות בהיכלה שראש הישיבה הינו כמלאך העומד על ראשם של הבחורים ואומר להם גדל.

במהלך החורף ביקרו תלמידי הישיבה אצל מרן הראשל"צ הרה"ג ר' יצחק יוסף שליט"א שלא הפסיק להביע את התפעלותו מידיעותיהם של התלמידים וציין את סיפוקו שמקדישים זמן [סדר שני] ללימוד הסוגיות ולאסוקי שמעתתא אליבא דהילכתא.

כאמור זמן הקיץ נפתח בישיבה בצורה שהפתיעה את הנהלת הישיבה עם התרחבות הישיבה בעשרות תלמידים נוספים ובשיחה שמסר המשגיח הגה"צ ר' בנימין פינקל שליט"א ציין זאת בסיפוק וסיים בברכה לכל התלמידים.

בהנהלת הישיבה מציינים בצער כי מפאת חוסר מקום והצפיפות הקיימת בישיבה לא הצליחו לקבל את כל הבחורים וכבר בימים אלו נעשים מאמצים להכשיר בנין רחב ידיים שבס"ד יתן מענה למאות הבחורים.

 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture