צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מי ירוויח מבחירות חמישיות? לפיד ובנט מזנקים; גדעון סער מתרסק • סקר

עוד 11 ימים יפקד מועד המנדט שקיבל בנימין נתניהו מהנשיא ריבלין לנסות להרכיב ממשלה ובינתיים נראה כי הוא לא עומד להצליח • האם אנחנו לקראת בחירות חמישיות? סקר חדש בדק מה יהיו התוצאות, ומי ירוויח מטלטול אזרחי ישראל פעם נוספת אל הקלפי
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

סקר שמתפרסם היום (שישי) ברדיו 103, אותו ערך מכון 'מאגר מוחות' בראשות פרופ' איציק כ"ץ בחן את השינויים שהיו עשויים לקרות במפה הפוליטית, אילו הבחירות היו מתקיימות היום.

עוד 11 ימים יפקד מועד המנדט שקיבל בנימין נתניהו מהנשיא ריבלין לנסות להרכיב ממשלה ובינתיים נראה כי הוא לא עומד להצליח. גם גוש 'רק לא ביבי' נתקל בקשיים משלו, ובדרך יש את היוזמה לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה ואיום הבחירות החמישיות עדיין מרחף מלמעלה.

מי ירוויח מבחירות חמישיות? לפי הסקר, הליכוד נשארת עם 30 מנדטים ואילו יש עתיד רושמת עליה בכוחה ומקבלת 20 מנדטים. גם ימינה עולה ומקבלת 9 מנדטים ואילו המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה עם 8 מנדטים למפלגה.

עוד בסקר: כחול לבן ומפלגת העבודה עם 7 מנדטים לכל מפלגה; הציונות הדתית והרשימה המשותפת עם 6 מנדטים למפלגה; ישראל ביתנו, מרצ ורע"מ עם 5 מנדטים למפלגה ותקוה חדשה עם 4 מנדטים.

המשמעות היא כי נתניהו יכול היה להקים ממשלה עם ימינה בראשות נפתלי בנט, שמקבלת בסקר 9 מנדטים, בלי שיצטרך להישען על קולות רע"ם. הגוש הנגדי היה צריך, בנוסף לקולות ימינה, להישען גם על קולות הרשימה המשותפת או רע"ם כדי להרכיב ממשלה.

המשיבים לסקר נשאלו האם לדעתם נתניהו צריך להעביר את הרכבת הממשלה למועמד אחר מטעם הליכוד, במידה ולא יצליח במשימה. 59 אחוז תמכו בהעברת התפקיד לאדם אחר מטעם הליכוד, ו-41 אחוז התנגדו.

בקרב מצביעי הליכוד ההתפלגות שונה, ויש רוב ברור למתנגדי המהלך. 54 אחוז נגד מול 28 אחוז בעד. למרות זאת, ייתכן והדבר מעיד על מגמה שמבעבעת מתחת לפני השטח הליכודי. כנראה שנצטרך להמתין ולראות.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן