החל משבוע הבא: חובת בידוד גם למחוסנים ומחלימים שחזרו מ-8 מדינות עם תחלואה גבוהה

צילום: משה שי, פלאש 90

משבוע הבא: חובת בידוד גם למחוסנים שחזרו ממדינות עם תחלואה גבוהה

מנכ"ל משרד הבריאות חתם על תיקון לצו בריאות העם, כך שכל מי שחוזר מהמדינות יכנס לבידוד - גם מחוסנים ומחלימים יהיו חייבים בבידוד למשך 14 ימים או 10 ימים בביצוע שתי בדיקות קורונה שליליות. התיקון לצו יכנס לתוקף החל משבוע הבא ביום שני

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, חתם על תיקון לצו בריאות העם, כך שכל מי שחוזר מהמדינות אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה, יכנס לבידוד, כך גם מחוסנים ומחלימים יהיו חייבים בבידוד למשך 14 ימים או 10 ימים בביצוע שתי בדיקות קורונה שליליות.

התיקון לצו יכנס לתוקף החל משבוע הבא ביום שני וטעון אישור הועדה המסדרת של הכנסת שתקבע באיזו ועדה ידון ויאושר.

שבוע שעבר פרסם משרד הבריאות המלצה לכלל האוכלוסייה, לרבות מחוסנים ומחלימים, להימנע מנסיעות לא הכרחיות לחו"ל. כמו כן, משרד הבריאות ממליץ לכלל האוכלוסייה, לרבות מחוסנים ומחלימים, להימנע מנסיעות למדינות בהם שיעורי התחלואה הגבוהים בעולם ונוכחות וריאנטים מדאיגים.

במשרד הבריאות הסבירו כי אזהרת המסע מייצגת הן את המצב הנוכחי והן את מגמת התחלואה. זאת, בהתבסס על מספר קריטריונים: הצהרת המדינות, היקף התחלואה של הנכנסים לישראל מיעדים אלה, אחוז המחוסנים והמחלימים מתוך המאומתים, עדות לקיומם של וריאנטים ועוד.

עוד הדגישו כי גם מחוסנים או מחלימים עלולים להדבק בגרסאות חדשות של הנגיף באזורי ההתפרצות, ובכך לסכן לא רק את עצמם ואת הקרובים אליהם, אלא את המדינה כולה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן