צילום: צילום: מד"א

פיגוע ירי בצומת תפוח: 3 פצועים מירי מרכב חולף – בהם 1 אנוש ואחד במצב קשה

סמוך לשעה 6 התקבל דיווח על ירי מרכב חולף בצומת תפוח, כתוצאה מהירי נפגעו 3. הרכב היורה ברח מהמקום, כוחות פתחו במרדף. לפי דיווחים מהשטח, אחד המחבלים ברכב נעצר ליד התחנה, פתח את החלון וירה על האזרחים שעמדו שם • בפנים: שמות הפצועים לתפילה
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

שלושה בני אדם נפצעו הערב (ראשון) בפיגוע ירי בצומת תפוח שבשומרון. ממד"א נמסר כי מצבם של הפצועים – אחד אנוש, השני קשה ומצבו של השלישי קל, הפצועים פונו לבית החולים בילינסון. מצה"ל נמסר כי על פי הדיווח שהתקבל מדובר בירי מרכב חולף. כוחות צבא פרסו מחסומים באזור ופתחו במרדף אחר המחבלים שנמלטו.

סמוך לשעה 6 התקבל דיווח על ירי מרכב חולף בצומת תפוח, כתוצאה מהירי נפגעו 3. הרכב היורה ברח מהמקום, כוחות פתחו במרדף. לפי דיווחים מהשטח, אחד המחבלים ברכב נעצר ליד התחנה, פתח את החלון, צעק ״אללה הוא אכבר״, וירה לכיוון האזרחים שעמדו שם.

חובש בכיר במד"א אביאל ממליה סיפר: "שלושת הפצועים היו בתחנת האוטובוס, שניים מהם שכבו כשהם מחוסרי הכרה והשלישי ישב בהכרה. מיד התחלנו להעניק להם טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותם לבית החולים כשמצבו של אחד מהם אנוש ובוצעו בו פעולות החייאה, השני קשה מעורפל הכרה והשלישי בהכרה מלאה."

מוועד הישוב איתמר נמסר: "לפני זמן קצר ארע צערינו פיגוע ירי בצומת תפוח. בפיגוע נפצעו שלושה מתלמידי הישיבה הגבוהה באיתמר. אנו קוראים לציבור להרבות בתפילות ומעשים טובים לרפואת הפצועים.אנו מבקשים מהציבור לא לפרסם שמות או עדכון רפואי שלא באמצעות הגורמים הרשמיים".

בישוב איתמר מבקשים להתפלל לרפואת: יהודה בן מילכה, בניה בן אביבה, ועמיחי בן רונית. תלמידי הישיבה הגבוהה באיתמר שנפצעו בפיגוע הירי בצומת תפוח לפני מספר שעות.

ממד"א נמסר: בשעה 17:54 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על פצועים בצומת תפוח. מדיווח ראשוני בלבד מדובר ב 3 פצועים, בהם 1 מחוסר הכרה. בהמשך עדכנו כי חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל מעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים לבי"ח 3 פצועים בשנות ה 20, בהם 2 במצב קשה ו-1 קל.

דובר צה"ל מסר דיווח ראשוני לפיו התקבל דיווח על פיגוע ירי מרכב חולף בצומת תפוח שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". בהמשך הוסיפו כי לוחמי צה"ל סורקים אחר רכב חשוד ממנו בוצע הירי. "בהמשך לדיווח הראשוני, התקבל דיווח על רכב חשוד שהגיע לצומת תפוח וממנו בוצע ירי לעבר מספר אזרחים ששהו בנקודה, ישנם מספר נפגעים. כוח צה״ל הגיב בירי לעבר הרכב החשוד שנמלט מהמקום". כוחות צה"ל סורקים אחר הרכב החשוד ומבצעים חסימות במרחב.

מפקד פיקוד המרכז האלוף תמיר ידעי הגיע לצומת תפוח ומתחקר את המפקדים על פרטי הפיגוע.

דובר חמאס בירך על פיגוע הירי בצומת תפוח. "הפיגוע מגיע במסגרת התגובה הטבעית לפשעי הכיבוש וכתמיכה לאחינו במזרח ירושלים". הוא כתב את הדברים בחשבון הטוויטר שלו.

בעקבות האירוע הכביש נחסם לתנועה לשני הכיוונים מצומת גבעת אסף. יתכנו שיבושים בתחבורה הציבורית. ממוקד בנימין נמסר כי בעקבות אירוע ביטחוני כביש 60 נחסם לתנועה לשני הכיוונים מצומת גבעת אסף". וכי "יתכנו שיבושים בתחבורה הציבורית". בהמשך דווח על פתיחת הכביש


ראש המועצה האזורית שומרון. צילום: צבי סוכות.


הרכב הנמלט

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. לא הבנו שסוגיית ירושת הארץ ויישובה היא סוגיה ששייכת לכלל ישראל. או שזאת מצווה שמוטלת עלינו וצריך לעשות את כל ההשתדלות, או שזאת לא מצווה שמוטלת עלינו וצריך להרפות ממלחמה על הארץ.
  המצב האמצעי הזה, זה מושך לפה וזה לשם מבלבל את העם וגורם להרבה דמים.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture