אחרי פקיעת המנדט של נתניהו: ריבלין ייפגש עם בנט ולפיד

צילום: פלאש 90

אחרי פקיעת המנדט: ריבלין ייפגש היום עם בנט ולפיד – סער המליץ על יו"ר יש עתיד

הנשיא ייפגש עם השניים שנחשבים למועמדים היחידים לקבל את המנדט להרכיב את הממשלה בנפרד. ריבלין פנה לנציגי הסיעות השונות בבקשה שיציגו בפניו את עמדותיהם, הליכוד קורא לנשיא לנהל את הפגישה עם לפיד ובנט מול המצלמות

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

בעקבות פקיעתו של המנדט אשר ניתן לראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע הבוקר (רביעי) נשיא המדינה ראובן ריבלין כי ייפגש עם יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שנחשבים למועמדים היחידים לקבל את המנדט להרכיב את הממשלה. בתוך כך, יו"ר תקווה חדשה ח"כ גדעון סער הודיע לנשיא המדינה כי הוא ממליץ להטיל את הרכבת הממשלה על לפיד.

ריבלין פנה לנציגי הסיעות השונות בבקשה שיציגו בפניו את עמדותיהם, והוסיף כי מלבד בנט ולפיד, ייקבעו בהמשך היום פגישות נוספות בהתאם לבקשת חברי הסיעות. כרגע מדובר על פגישות אישיות של הנשיא עם בנט ולפיד. אבל יתכן שבהמשך המפגש יהפוך למשולש.

במפלגת הליכוד דורשים מהנשיא לנהל את הפגישה עם לפיד ובנט בשקיפות מלאה ומול המצלמות כפי שנהג לעשות עד כה.

מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי פנה אל ראשי הסיעות שבכנסת וציין בפניהם כי "על פי סעיף 9 לחוק יסוד: הממשלה, מתכוון נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לקבל את החלטתו בדבר המשך תהליך הרכבת הממשלה".

טובי הוסיף: "בהתאם לאמור בסעיף זה, שוקל נשיא המדינה לזמן בפניו את חברי הכנסת האחרים, המועמדים לתפקיד הרכבת הממשלה, וכן לקבל את עמדתן של כל הסיעות, ככל שיהיו מעוניינות בכך".

"לפיכך, במידה וסיעתך מעוניינת להציג את עמדתה בפני נשיא המדינה בטרם יקבל את החלטתו לפי סעיף 9, הנך מתבקש להעביר באמצעות הח״מ את עמדת הסיעה בכתב, לכל המאוחר עד השעה 14:00. ככל שיעלה הצורך בבירורים נוספים, ישקול הנשיא את זימון נציגי סיעתך להצגת עמדתם בפניו, כל זאת על פי לוחות הזמנים הקבועים בחוק."

כאמור, בשעות הבוקר עתיד הנשיא להיוועד עם ח״כ נפתלי בנט וכן עם ח״כ יאיר לפיד. בהמשך היום יקבעו פגישות נוספות בהתאם לבקשת חברי הסיעות ולשיקול דעתו של הנשיא.

כזכור, נשיא המדינה לקראת חצות הלילה, אחרי שהתברר כי הוא נכשל ולא הצליח להרכיב ממשלה, החזיר ראש הממשלה נתניהו את המנדט לנשיא. בליכוד האשימו את יו"ר ימינה, נפתלי בנט בכישלון.

בהודעת המפלגה נמסר כי "עקב סירובו של בנט להתחייב לממשלת ימין, דבר שהיה מוביל בוודאות להקמת ממשלה בהצטרפות של חברי כנסת נוספים, ראש הממשלה נתניהו החזיר כעת את המנדט לנשיא".

מבית הנשיא נמסר: "התקופה בת 28 הימים הקבועה בחוק יסוד: הממשלה, אשר עמדה לרשות ראש הממשלה ח״כ בנימין נתניהו להרכבת ממשלה- תמה בחצות. זמן קצר לפני חצות, הודיע נתניהו לבית הנשיא כי לא עלה בידו להרכיב ממשלה ועל כן הוא מחזיר את המנדט אל הנשיא. מחר, יום רביעי, כ"ג באייר, 5 במאי, במהלך הבוקר, יעמוד בית הנשיא בקשר עם הסיעות באשר להמשך תהליך הרכבת הממשלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן