צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

הקרב על המנדט: הנשיא צפוי להטיל את המנדט על לפיד

יו"ר תקווה חדשה החליט להמליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על יו"ר יש עתיד • ההערכה היא שבעקבות המהלך של סער - לפיד יקבל מהנשיא את המנדט • בשעה זו - ‏יו״ר "ימינה" בנט נועד עם נשיא המדינה. בנט עומד מאחורי בקשתו לקבל את המנדט
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש הבוקר (רביעי) במשכנו עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. במהלך הפגישה שב לפיד על בקשתו לקבל את המנדט להרכבת הממשלה. "לפיד הבהיר כי הוא עומד מאחורי בקשתו לקבל את המנדט להרכבת הממשלה", נמסר מיש עתיד. הגיע יו"ר ימינה לבית הנשיא והשניים מקיימים פגישה משותפת בשעה זו.

בהמשך נפגש הנשיא גם עם יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט, שאמר עם כניסתו: "בעזרת השם נקים ממשלה טובה לעם ישראל". ריבלין הודיע הבוקר לכל המפלגות כי הן מוזמנות להעביר המלצה עדכנית על מי להטיל את המנדט להרכבת הממשלה עד לשעה 14:00.


בנט בכניסתו לנשיא

בתוך כך, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער החליט להמליץ על יו"ר יש עתיד יאיר לפיד להרכבת הממשלה. זאת, לאחר שבפעם הקודמת סער לא המליץ על איש בפני הנשיא, מה שצמצם את מספר הממליצים האפשרי של לפיד, מה שהכריע את ההחלטה המנדט עבר בסופו של דבר לראש הממשלה בנימין נתניהו.

ההחלטה של סער צפויה להעלות את מספר הממליצים על לפיד לקבלת המנדט ל-51. זאת, לאחר שהממליצים עליו מסבב ההתייעצויות הקודם שעמד על 45, לא צפוי להשתנות. כחול לבן, העבודה, מרצ וישראל ביתנו מתכוונות להמשיך לתמוך ביו"ר יש עתיד.

ההערכה היא שאחרי החלטת תקווה חדשה – הנשיא צפוי להטיל את המנדט על לפיד. זאת, לאחר שמסתמן שהליכוד וגוש הימין אינם מתכוונים להמליץ על בנט, לאחר שסרב "להתחייב לממשלת ימין", לשון הודעת הליכוד.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן