צילום: יהודה גוואטה הי"ד, צילום: באדיבות המשפחה.

הצעיר שנפצע אנוש בפיגוע בצומת תפוח – נפטר מפצעיו בבית החולים

תלמיד הישיבה הגבוהה באיתמר בן 19 שנפצע באורח אנוש בפיגוע הקשה בצומת תפוח שבשומרון, נפטר בשעה האחרונה בבית החולים. יהודה גוואטה הי"ד הותיר אחריו הורים 4 אחים ו 2 אחיות. משפחת גוואטה: "בנינו אהובנו היקר נרצח בדמי ימיו על ידי בני עוולה"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

יהודה גוואטה (19) פצוע הפיגוע הקשה בצומת תפוח שבשומרון, נפטר בבית החולים. יהודה גוואטה הי"ד למד בישיבה הגבוהה באיתמר, מקריית משה שבירושלים, הותיר אחריו הורים 4 אחים ו 2 אחיות.

משפחת גוואטה מסרה הערב: "ברוך דיין האמת, בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של בנינו, אהובנו היקר יהודה גואטה הי"ד, אשר נרצח בדמי ימיו על ידי בני עוולה".

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות הידיעה על פטירתו: "אני שולח תנחומים עמוקים למשפחתו של יהודה גואטה ז״ל. צה"ל, השב״כ וכוחות הביטחון נמצאים במרדף אחר המחבל בן עוולה. אנחנו נגיע אליו בקרוב מאוד ונמצה איתו את הדין. אלו רגעים קשים עבור משפחת גואטה ועם ישראל כולו נמצא יחד איתם ביגונם הכבד"

שר הביטחון בני גנץ: "ליבי הלילה עם משפחת גואטה, שאיבדו הלילה את יהודה, רק בן 19, לאחר שנורה בפיגוע הנפשע בצומת תפוח. ‏צה"ל וכל כוחות בביטחון לא ינוחו עד שיתפסו את המחבל שרצח את יהודה. תנחומיי העמוקים, הלוואי ולא תדעו עוד צער".

יוסי דגן ראש מועצת שומרון מגיב על מותו של גוואטה הלילה וקורא להחזיר את המחסומים ביו"ש ולהקים ישוב חדש בשומרון כתגובה לרצח: "אסון כבד – לא רק לישיבת איתמר ולהתיישבות בשומרון – אלא למדינת ישראל כולה. יהודה הי"ד לא מת מסרטן, הוא נרצח כי היה יהודי בארץ ישראל. הוא נרצח ע"י מרצח שפל, שהוסת וימומן ע"י המחבל אבו מאזן וחבריו המחבלים מרמאללה".

דגן הוסיף: "ממשלת ישראל חייבת להתעורר. הממשלה חייבת להתייחס לגל הזה כפי שהוא: ארוע מאורגן ומתוכנן של ה'רשות הפלסתינית'. אני דורש ממשלת ישראל להחזיר את המחסומים הביטחוניים, לחזור לשלוט בצירי התנועה".

"החייים שלנו חשובים יותר מכל פוליטיקה. אני לא מוכן לשמוע שצה״ל יכיל את הארוע. החיים שלנו הם לא שורה במצגת. ממשלת ישראל חייבת להפגין עכשיו מנהיגות, אני קורא ודורש מראש הממשלה לאשר מיד להקים ישוב חדש ליד צומת תפוח, מקום הרצח, ולהכפיל את הישוב איתמר – שבישיבה בו יהודה הי"ד למד. אסור שהטרור ירגיש שהוא מנצח, צריך שיהיה ברור שעם ישראל מביס את אוייביו השפלים".

כתבות קשורות

3 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן