סדקים בגוש נתניהו? "כל מי שיביא רוב חברי כנסת מהימין יכהן ראשון ברוטציה"

בניסיון אחרון למנוע הקמת ממשלת בנט-לפיד-ליברמן: פרוש ואייכלר דורשים מנתניהו להצהיר שכל מי שיאחד מאחוריו 65 ח"כים מהימין יכהן ראשון ברוטציה, "לא רוצים בחירות חמישיות", כתבו הח"כים לנתניהו. מדובר בקריאה פומבית ראשונה לרה"מ לוותר
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

עם התחממות המגעים במו"מ של גוש השינוי, ובניסיון אחרון למנוע את דחיקתו של נפתלי בנט לידיהם של ליברמן ולפיד, שיגרו סגן השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר מכתב לראש הממשלה בו הם דורשים שיצהיר כי כל מי שיצליח לאחד את גוש הימין מאחוריו יכהן ראשון ברוטציה. זאת במטרה לשלול מבנט את הסיבה לרוץ לחיקו של גוש השמאל.

במכתב הם מזכירים לראש הממשלה: "כידוע, במהלך השנתיים האחרונות, ולאורך ארבעה סבבי בחירות, תמכו הסיעות החרדיות והדתיות בגוש שבראשות הליכוד, מתוך כוונה להקים ממשלה ימנית איתנה על בסיס הערכים והמסורת, לצערנו ללא הצלחה. בקשתך לשמור גם עכשיו על גוש ליכוד-דתיים-חרדיים מובנת בהחלט, כדי שלא לתת יד להקמת ממשלת מרכז-שמאל.

"לצד זאת" מדגישים פרוש ואייכלר "אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים". לשם כך הם דורשים: "לכן צריכים לגבש את מפלגות הגוש המסורתי למאמץ משותף להקמת ממשלת ימין, למנוע בחירות ולא להקדימן. הדרך היחידה למנוע ממשלת שמאל וגם למנוע בחירות היא הצהרה ברורה שלך בטרם תקום ממשלת שמאל כי תעניק לאחד מגוש הימין שיצליח לאחד את 65 ח"כי הימין את ראשות הממשלה לשנה וחצי הראשונות ברוטציה. בזמן הזה תכהן כראש הממשלה החליפי ותוכל לרכז את המאמץ המדיני מול ממשלת ביידן, הסכמי השלום והגרעין האיראני".

כתבות קשורות

6 תגובות

 1. אני לא רואה שום סדקים בימין לגבי הרעיון הזה, זהו רעיון אמיץ ואין חולק עליהם בימין, הבעיה היא שנתניהו לא ייתן בשום מצב לח"כ חזק מהליכוד להוביל והרי זה הסיבה של כל הבעיות!

 2. לתומי ולתמימותי חשבתי שבימים הראשונים אחרי מכתב כ"ק מר"ש על חשיבות השלום – "וח"ו שלא להרבות שנאה ומחלוקת והלבנת פנים, ולהתרחק מזה כמטחווי קשת". "שיעזוב הוא השנאה תחלה, ואז גם חבירו יעזוב השנאה". – ינסו החכי"ם – ועכ"פ אלו הסרים למרותו – להתאפק ולהניח את כלי מלחמתם. ובוודאי שלא להגדיל את אש המחלוקת.
  להזכירכם, המכתב גם פורסם בעיתון "המחנה החרדי", העיתון של ח"כ אייכלר….
  כמה חבל שלא מחכים שיתייבשו כתמי הדם במירון. וגם לא כתמי הדיו במכתב האדמו"ר שליט"א מבעלזא.

 3. יוסי ומאיר – שני עמי ארצות, שונאי ת"ח ובורים בכל מכמני העוה"ז והעוה"ב גם יחד.
  למה הבעת הבעה הינה מחלוקת?
  למה דווקא 'עמדתם' היא ריב ומדון?
  איך הנך מעז לכנות את שליחי גדול"י גמדים (ואת ביב ענק)?
  ולסיום: מדוע החלטה שאינה של ליצמן סותרת באופן אוטומטי את החלטת מעצגה"ת, אדרבה, שיציגו את עמדותיהם בפני המועצת והם יכריעו!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן