לפיד:

צילום: Miriam Alster/Flash90

לפיד: "מי שימנע את הקמתה של הממשלה רק בגלל משרה – הציבור לא יסלחו לו"

יו"ר יש עתיד התייחס למשא ומתן הקואליציוני לקראת הקמת ממשלת בנט- לפיד וטען כי "הפערים לא גדולים, אנחנו יכולים תוך כמה ימים להשביע ממשלה ישראלית חדשה, מתפקדת, שמבוססת על הסכמות רחבות ועל הטוב המשותף"
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד התייחס היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה של מפלגתו למשא ומתן הקואליציוני לקראת הקמת ממשלת בנט- לפיד וטען כי "הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון". הוא הוסיף: "מי שימנע את הקמתה של הממשלה רק בגלל שהתעקש על עוד משרד, אזרחי ישראל לא יסלחו לו".

לדבריו, "הפערים לא גדולים, אנחנו יכולים תוך כמה ימים להשביע ממשלה ישראלית חדשה, מתפקדת, שמבוססת על הסכמות רחבות ועל הטוב המשותף". לפיד תקף את ראש הממשלה ואמר: "אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות".

בפתח דבריו אמר לפיד, "אנחנו שומעים ורואים בימים האחרונים את כמויות הרעל וההסתה שמפיצים אנשי נתניהו. מודעת האבל על בנט, ההטרדות של הילדים של אלקין, הקללות הבלתי נתפסות מול הבית של מתן כהנא, לוחם בסיירת מטכ"ל, טייס קרב בחיל האוויר".

"אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות". יו"ר יש עתיד הוסיף: "אנחנו מוכרחים לבחור בדרך אחרת. האלימות והשקרים וזעקות השנאה במגפונים לא באמת מייצגים את מה שמרגישים רוב אזרחי המדינה. זה לא נכון שאנחנו שונאים אחד את השני".

"אם תקום ממשלת האחדות, בעוד שלושה חודשים אף אחד לא יזכור את כל התקפות הזוהמה האלה. תהיה ממשלה. אנשים הגונים וטובים שיקומו כל בוקר כדי לעבוד למען אזרחי ישראל. לא יכפישו, לא ישקרו, יעבדו. יעבדו כדי שתהיה פה מערכת בריאות טובה יותר, בתי ספר טובים יותר, יחסים טובים יותר עם הממשל האמריקאי. לפעמים זה יצליח יותר, לפעמים פחות, אבל כולם יידעו שזו ממשלה מתפקדת עם רצון טוב".

"הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. נפתלי ובני, איווט ומרב, גדעון וניצן. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון. הפוליטיקה לא יכולה להיות הדבר שתוקע את המדינה. היא לא יכולה להתנהל בקודים עברייניים. פוליטיקה צריכה להיות מקום העבודה של משרתי ציבור קשובים, שזוכרים שהאזרחים הם הדבר החשוב".

"אני קורא מפה לכל ראשי המפלגות: אני יודע שכל אחד מכם רוצה להביא הישגים למפלגה שלו. גם אני רוצה. אבל הרבה יותר חשוב שנביא בשורה למדינה, לאזרחים, לילדים שלנו. מדינת ישראל צריכה לדעת שיש פה דור חדש ואחר של מנהיגים שלא חושבים רק על אינטרסים שלהם. מי שימנע את הקמתה של הממשלה רק בגלל שהתעקש על עוד משרד, אזרחי ישראל לא יסלחו לו. הפערים לא גדולים, אנחנו יכולים תוך כמה ימים להשביע ממשלה ישראלית חדשה, מתפקדת, שמבוססת על הסכמות רחבות ועל הטוב המשותף. בואו נעשה את זה".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. יחי לפיד! (השעה משחקת לו)
  ברי לי כי לפיד עדיף על פני הביב.
  כל מה שלפיד הבטיח נגד החרדיים ביב אישר לו לקיים בפועל – את חוק ישראל היום למשל הוא לא אפשר לו להעביר (לבעלי זיכרון 'ארוך ארוך' בלבד).
  ביב הוכיח את עצמו לרעה, הן כשר האוצר והן כראש הממשלה.
  ללפיד המשרה האחרונה עדיין חלקה.

 2. על לפיד לא יכולנו לבוא בטענות – לשיטתו, הוא הרי לא קיבל מאתנו כלום מעולם.
  ביב לעומתו, הינו בוגד נאלח שאין לו סליחה ולא כפרה – לדיראון עולם!
  מי חולק עלי, ליצמן? נו נו.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן