צילום: Yossi Aloni/Flash90

"‏האירוע יוצא משליטה": מאות פורעים מבצעים הרס בלוד ללא התערבות המשטרה

דיווחים המגיעים מלוד מדברים על מאות מערביי העיר מבצעים פוגרום ברכוש יהודי ושורפים מכל הבא ליד. סמוטריץ: "‏האירוע בלוד יוצא משליטה ומתפשט לעוד ועוד שכונות יהודיות - בינתיים המכינה הקדם צבאית הוצתה באש". תושבים טוענים שהמשטרה עזבה את העיר
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

הפגנות אלימות של ערביי ישראל נערכות הערב (שני) ברחבי הארץ. בשעה האחרונה מגיעים דיווחים מהעיר לוד לפיהם מאות מערביי העיר מבצעים פוגרום ושורפים מכל הבא ליד. בשכונת רמת אשכול בעיר נגרם נזק רב לרכוש יהודי. 16 מהמפגינים מלוד ומרמלה נעצרו על ידי המשטרה. אולם תושבים בעיר טוענים כי בשעה האחרונה המשטרה עזבה את העיר והפורעים עושים ככל העולה על רוחם.

מהמשטרה נמסר על הרוג באירוע ירי בעיר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח על שני פצועי ירי במצב אנוש ובמצב בינוני (עפ"י גורמי רפואה) שפונו מלוד לבתי החולים תל השומר ואסף הרופא. מותו של הפצוע האנוש נקבע בבית החולים אסף הרופא. בנוסף הגיע עצמאית פצוע ירי באורח בינוני לאסף הרופא". נסיבות האירוע בבדיקה.

ברמלה מספר צעירים ערבים יידו אבנים והציתו פחי אשפה ברחוב ביאליק בעיר. בין היתר הם רגמו באבנים אוטובוס של קו 249 לפתח תקווה, וכן יידו אבנים לעבר תושבים יהודים. אין נפגעים בשני האירועים, נזק נגרם לאוטובוס.

יו"ר הציונות הדתית חה"כ בצלאל סמוטריץ כתב בחשבון הטויטר שלו: "‏האירוע בלוד יוצא משליטה ומתפשט לעוד ועוד שכונות יהודיות. ‎משטרת ישראל חייבת להזרים לשם כוחות גדולים באופן מיידי. מעט הכוחות שבשטח לא יכולים להתמודד האירועים. בינתיים המכינה הקד"צ ברמות אשכול הוצתה באש".

בהמשך הוציא ח"כ בצלאל סמוטריץ' הודעה רשמית בה כתב: "‏אני חוזר ומזהיר, האירועים בלוד יוצאים משליטה והמענה המשטרתי רחוק מלתת מענה. התפרעויות בעשרות מוקדים. מחבל הרוג, מה שיביא חלילה להסלמת האירועים. בית המדרש של המכינה הוצת, מוזאון הפסיפס החדש כנ"ל. המון משולהב ומוסת. אם מישהו למעלה לא יתעשת מיד הלילה הזה יסתיים חלילה באסון".

ראש העיר לוד יאיר רביבו אמר בתגובה לתקרית ולמהומות כי הוא "מגנה בכל תוקף את אירועי האלימות של צעירים ערבים מלוד וקורא להרגעת הרוחות בלוד ולהימנע מלהיגרר לפרובוקציות. המשטרה אשר מטפלת ברגעים אלו בהפרות הסדר תביא את הפורעים על עונשם במלוא החומרה. נפעל יחד באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות, הפרת סדר ופגיעה בביטחון הציבור ונעשה את הכל כדי לשמור על סמלי השלטון והמשילות בלוד. בשלב זה הנחתי לבטל את השוק העירוני מחר, כדי למנוע כל סיכון כלפי הסוחרים והקונים".

המהומות הערב בירושלים


כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן