צילום: Miriam Alster/Flash90

נתניהו: "המערכה תיקח זמן" – גנץ: "יש המון מטרות בקנה" • צפו

ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ מסרו הערב הצהרה מיוחדת לאחר הירי המסיבי על גוש דן והודיעו כי המערכה נגד חמאס בעיצומה. נתניהו: "חמאס והג'יהאד האסלאמי שילמו ואני אומר לכם כאן, ישלמו מחיר כבד מאוד על התוקפנות שלהם. אני אומר כאן הערב - דמם בראשם"
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון, בני גנץ, מסרו הערב (שלישי) הצהרה מיוחדת יחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן. ראש הממשלה אמר כי "אנחנו בעיצומה של מערכה כבדה – מבצע "שומר החומות". צה"ל תקף אתמול והיום מאות מטרות טרור של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. חיסלנו עשרות מחבלים, כולל מפקדים בכירים, הפצצנו מפקדות של החמאס, מוטטנו בניינים ומגדלים שמשמשים את ארגוני הטרור. אנחנו ממשיכים לתקוף בכל העוצמה".

נתניהו הוסיף: "סיימנו עכשיו התייעצות והערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון וקיבלנו החלטות. חמאס והג'יהאד האסלאמי שילמו ואני אומר לכם כאן, ישלמו מחיר כבד מאוד על התוקפנות שלהם. אני אומר כאן הערב – דמם בראשם. אזרחי ישראל, אנחנו עומדים מאוחדים מול אויב שפל. כולנו דואבים על ההרוגים, כולנו מתפללים לשלום הפצועים, כולנו עומדים מאחורי צה"ל וכוחות הביטחון".

"אני מבקש מכולכם, בלי יוצא מן הכלל, לקיים את הנחיות פיקוד העורף בקפדנות – להיכנס למרחבים המוגנים – זה בפירוש מציל חיים. אני אומר לכם הערב דבר נוסף, המערכה הזו תיקח זמן. בנחישות, באחדות ובעוצמה נשיב את הביטחון לאזרחי ישראל".

שר הביטחון גנץ שדיבר אחריו אמר: "צה"ל פועל ב-24 השעות האחרונות ביחד עם השב"כ, לצידה עם המשטרה, ועושה זאת אופן עוצמתי, במאות תקיפות. מפעלי ייצור, מנהרות ומגדלים שמשמשים את ראשי הארגונים, מתפוררים ברחבי עזה- ועוד יתפוררו".

"יש המון מטרות בקנה – זו רק ההתחלה. אני מכיר את הזירה העזתית, ארגוני הטרור נפגעו קשות וימשיכו להיפגע בשל ההחלטה המופקרת שלהם לירות לשטח מדינת ישראל. אנחנו נחזיר את השקט והביטחון ונעשה זאת לטווח הרחוק. פגשתי את ראשי הרשויות בעוטף, שנותנים גב מלא למהלך- וכך כל אזרחי ישראל".

"צה"ל, אני מבקש להזכיר, שומר ומגן על כולם- יהודים וערבים כאחד, ואני קורא לכל אזרחי ישראל- זו העת לנהוג באופן אחראי ולהימנע מאלימות הדדית ומאלימות בכלל.
אני, ראש הממשלה וכל הדרג המדיני מגבים את כוחות הביטחון כולם ואת צה"ל בהובלת הרמטכ"ל. ניתן להם לעשות את עבודתם ככל שיידרש, הם עושים עבודה מצוינת וניתן להם להמשיך בה".

"אני מבקש לומר למנהיגי מדינות העולם- אין מדינה ריבונית שהייתה מקבלת ירי על אזרחיה וריכוזי אוכלוסייה. גם אנחנו לא מקבלים זאת. יש לנו את הזכות והחובה לפעול- כך נעשה. אני מבקש למסור את השתתפותי בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן, לאחל החלמה לפצועים ולבקש מכל אזרחי ישראל- שימרו על הנחיות פקע"ר, הן אכן מצילות חיים ואל לנו לזלזל בסיטואציה בה אנו נמצאים. כולנו נהיה מאוחדים, חזקים ונחושים. ביחד ננצח. רק ביחד."

הרמטכ״ל, אביב כוכבי דיבר גם הוא וסיכם: "צה״ל פועל בעוצמה רבה 24 שעות, תקפנו מעל 500 מטרות, פגענו והרגנו עשרות פעילי טרור. אני אומר לכם בצד השני בעזה – המציאות היא קשה. אנחנו פרוסים עם כוחות צה״ל בעוטף ולאורך הגבול, פועלים באופן מלא עם מערך ההגנה האווירית כדי לסכל את ירי הרקטות".

"אנחנו ממשיכים ונמשיך לתקוף באופן נרחב, ארגוני הטרור ברצועת עזה עומדים לשלם מחיר יקר יותר ממה ששילמו עד עכשיו. ערוכים להארכת המלחמה. אנחנו נחושים לפגוע בארגוני הטרור באופן משמעותי ביותר".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture