צילום: צילום: יונתן סינדל - פלאש 90

נתניהו על המהומות בערי ישראל: "שום דבר לא מצדיק לינץ' – נחזיר את המשילות" • צפו

בצל גל המהומות בערי ישראל לאחר שמוקדם יותר ביצעו ערבים ויהודים לינץ' ופרעות אלו באלו. ראש הממשלה אומר בהצהרה מיוחדת: "מה שקורה בערי ישראל בימים האחרונים הוא בלתי נסבל - זו אנרכיה". נתניהו הוסיף: "הנחיתי את המשטרה לאמץ סמכויות שעת חירום ולעשות עוצר"
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הלילה (רביעי) לגל המהומות בערי ישראל לאחר שמוקדם יותר ביצעו צעירים, ערבים ויהודים, לינץ' ופרעות אלו באלו. בהצהרה מיוחדת אמר: "מה שקורה בערי ישראל בימים האחרונים הוא בלתי נסבל. אנחנו ראינו פורעים ערבים מציתים בתי כנסת, מציתים מכוניות, מסתערים על שוטרים, פוגעים באזרחים שלווים וחפים מפשע. זה דבר שאנחנו לא יכולים לקבל אותו, זו אנרכיה".

ראש הממשלה הוסיף: "שום דבר לא מצדיק את זה, ואגיד לכם יותר מזה, שום דבר לא מצדיק לינץ' של ערבים ביהודים, ושום דבר לא מצדיק לינץ' של יהודים בערבים". לדבריו, "אנחנו לא נקבל את זה. זה לא אנחנו האלימות הזאת. אנחנו נחזיר את השלטון ואת המשילות לערי ישראל בכל מקום. בכל הערים, בערים מעורבות, בערים יהודיות, בכל מקום".

"אני הנחיתי את המשטרה לאמץ סמכויות שעת חירום, לתגבר בכוחות מג"ב וגם כמובן לעשות עוצר כפי שדרוש, הוסיף ראש הממשלה. "אני הולך עכשיו לכנס ישיבת חירום כדי לתת עוד סמכויות למשטרה, עוד גיבוי לשוטרים, לתת להם עוד כוחות. אני מתכוון להזרים גם כוחות צבא לפי החוק הקיים ובמקרה הצורך – נחוקק חוק נוסף. אנחנו צריכים לומר לשוטרים ולחיילים שאנחנו שולחים אותם כדי לשמור על הסדר – אנחנו נעשה הכל כדי שיהיה לכם את הסמכויות ואת הכוחות הדרושים לביצוע המשימה".

"לאזרחי ישראל אני אומר – זה לא מעניין אותי אם הדם שלכם רותח. אתם לא יכולים לקחת את החוק לידיים. אתם לא יכולים לבוא ולקחת אזרח ערבי פשוט ולנסות לעשות בו לינץ' – בדיוק כפי שאנחנו לא יכולים לראות אזרחים ערבים עושים זאת לאזרחים יהודים – לא יהיה. הדבר הזה הוא דבר שאני בטוח שמשותף לרוב אזרחי ישראל".

"אנחנו נמצאים במאבק בשתי חזיתות. בחזית אחת מול החמאס וכולנו מאוחדים והחמאס יורה טילים ורקטות שפוגעים במידה שווה גם ביהודים וגם בערבים. בואו נתלכד יחד לעשות את המשימה שדרושה לנו כאזרחי המדינה שלנו – להשיב בחזרה את המשילות, לחסל את האנרכיה הזאת ולשמור ולהשיב את הביטחון והשקט שכולנו ראויים לו".

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. הלו, לפי השם שלך, כמדומני שאתה ראש ממשלת ישראל.. מה הדיבורים האלה?? תעשה משהו! מה, זה לא נותן לך 'כותרות' כמו ההתקפות בעזה??…

 2. באמת 'בלתי נסבל'?? דווקא אתם בממשלה סובלים את זה על חשבוננו כבר זמן רב…
  המדינה שהפקירה את היהודים אחראית לזה!!!

 3. להגיד משפט שכזה "לאזרחי ישראל – לא מעניין אותי אם הדם שלכם רותח" זה משהו כמו חזרה לימי המנדט הבריטי או ימי הטורקים! מה זו האמירה הנלוזה והנאלחת הזו?? תתבייש לך ביבי! אתה מנהיג כבר לא! כל הזמן "הנחיתי… הוריתי… עשיתי…" בושה. איפה השם יתברך בכל התמונה הזו?? לכן אתה נראה ככה והכול נראה ככה!!

 4. ביבי. כבר 3 ימים עושים בנו לינץ' ואתה שותק. מדבר רק על החמאס כאילו כאן יהודים לא מותקפים ברחובות השכם והערב. הפקודה היחידה שנתת לשוטרים היא להכיל ולא להתסיס אותם, מה שנתן להם רוח גבית להמשיך ולשסות בנו. ועכשיו כשהיהודים קמים להגן על עצמם הפלא ופלא. אתה מיד יוצא בהצהרות. מה יהיה איתך?

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture