קטאר תעביר 500 מיליון דולר לעזה; מצרים זימנה את ישראל וחמאס לשיחות בקהיר

צילום: עבד רחים חטיב / Flash90     

קטאר תעביר 500 מיליון דולר לעזה; מצרים יוזמת שיחות בין ישראל לחמאס

שר החוץ הכריז על סיוע בהיקף של חצי מיליארד דולר לשיקום הרצועה והוסיף: "נמשיך לתמוך באחים בפלסטין". בתוך כך, מצרים זימנה את ישראל, חמאס והרשות הפלסטינית לשיחות בקהיר על רגיעה ארוכת טווח ובסוגיית השבויים והנעדרים
 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

קטאר הכריזה כי תעניק סיוע בהיקף של 500 מיליון דולר לשיקום רצועת עזה בעקבות מבצע "שומר החומות". שר החוץ של המדינה, מוחמד עבד א-רחמן אל ת'אני, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "נמשיך לתמוך באחים בפלסטין כדי להגיע לפתרון צודק ומתמשך עד להקמת מדינה עצמאית עבורם".

בתוך כך, מצרים זימנה את ישראל, חמאס והרשות הפלסטינית לשיחות בקהיר, כהמשך להפסקת האש בין הצדדים. לפי הפרסום ב'כאן חדשות', מטרת השיחות היא לדון באפשרות רגיעה ארוכת טווח ובסוגיית השבויים והנעדרים בעזה.

ביום שישי הגיע לישראל גנרל מצרי כדי לדון ביוזמה המצרית. ישראל הציבה שני תנאים לקיום השיחות. האחד – שהן יתקיימו בערוצים נפרדים, ולא במקביל. השני – שכל צעד בשיקום עזה יותנה בהתקדמות בסוגיית השבועיים והנעדרים. למרות הדחיפה המצרית, עד כה לא נקבע מועד לדיונים\.

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, שביקר אתמול בישראל, נחת הצהריים במצרים ונועד עם הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי ובכירים נוספים. לאחר הפגישה עם א-סיסי תיאר בלינקן את מצרים כשותפה אמיתית שסייעה לסיים את סבב הלחימה בישראל ולבנות מהלכים חיוביים באזור. "שנינו מאמינים שישראלים ופלסטינים צריכים לחיות בכבוד ובביטחון", אמר מזכיר המדינה. "אנחנו עובדים על זה כולנו ביחד". א-סיסי פרסם לאחר מכן הצהרה שבה קרא לאמריקנים להתערב יותר במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

בהמשך ביקר גם בעמאן ונפגש עם מלך ירדן, עבדאללה השני. בלינקן הכריז כי הוא יפעל לגיוס משאבים ברחבי העולם לטובת עזה – והבהיר ששום דבר מזה לא יגיע לחמאס. בלינקן הבהיר כי לארצות הברית אין כוונה ללחוץ לשוב למשא ומתן מדיני עם ישראל. המלך שיבח את ההחלטה האחרונה של הממשל האמריקני לפתוח מחדש את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, ולחדש את הסיוע לסוכנת אונר"א. הוא הדגיש כי הצעדים האלו יתרמו לבניית אמון, וידחפו את הדרך הפוליטית קדימה.

עבדאללה התייחס לתפקיד המרכזי של ארצות הברית בדחיפה לחידוש משא ומתן רציני ויעיל בין הפלסטינים לישראלים שיובילו להשגת שלום צודק ומקיף המבוסס על פתרון שתי המדינות, והביע את הערכתו על המאמצים האמריקניים האחרונים להפסקת ההסלמה בעזה.

כתבות קשורות

שכניו של בנט עתרו לבג"ץ: "העדפת נוחות בלתי מוגבלת של רה"מ"
מזכירות הליכוד אישרה: זה העונש של מי שפרש מהמפלגה או הצטרף לבנט
"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן