Share on whatsapp

Abed Rahim Khatib/Flash90

הג'יהאד האיסלאמי מאיים: "כל חיסול ייענה בירי לתל אביב"

מנהיג ארגון הטרור נאם במצעד צבאי לרגל "הניצחון" במערכה מול ישראל ואמר כי "כל חיסול של פעיל או של איש הנהגה יזכה לתגובה מיידית של רקטות לת"א". במצעד הוצגו רקטות שנחשבות לנשק אסטרטגי ונישאו תמונות של מפקד כוח קודס האיראני שחוסל
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

אחר הצהריים (שבת) התקיים בכיכר סראיא שבעיר עזה מצעד של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי לרגל סיום המערכה בעזה. באירוע הוצגו כלי הנשק, הרקטות והטילים שבהם נעשה שימוש במבצע. בין היתר הוצגו הרקטות הכבדות וקצרות הטווח של הג'יהאד האיסלאמי שלא נעשה בהן שימוש נרחב במבצע, חרף היותן הנשק האסטרטגי של ארגון הטרור.

המצעד התקיים בהשתתפות אלפים מתושבי עזה ובו נישאו גם תמונות של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס האיראני, שחוסל בתקיפה אמריקנית לפני שנה וחצי. במהלך המצעד נאם מנהיג הארגון, זיאד נחאלה. ששיגר איום לישראל ולפיו "כל חיסול של פעיל או של איש הנהגה בכל מקום ובכל זמן יזכה לתגובה מיידית של ירי רקטות לתל אביב".

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, אבו חמזה, דיבר אף הוא במצעד ואמר כי "המערכה הייתה שיעור שכותרתו היא שלירושלים יש חרב ושהמקומות הקדושים הם קו אדום". הוא אמר עוד: "אנו מוסרים לכל העולם שפלסטין היא שלנו וירושלים היא שלנו", אמר. "ישראל יצאה מהמערכה הזו מובסת יחד עם הנהגתה – נתניהו, גנץ, כוכבי וכל מי שאיתם".

אבו-חמזה הוסיף: "צפינו בעניין בהתקוממות הגדולה שהתרחשה בגדה המערבית – בירושלים ובפנים – והיא מבטאת את האותנטיות של עמנו ואת יכולתו להתעורר על מנת לשמור על המקומות הקדושים ולדרוש את החופש שלהם".

כזכור, שלשום הצטלם בהתרסה מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר, שישראל הפציצה את משרדו ואת ביתו במהלך מבצע "שומר החומות", כשהוא יושב על כורסה בלשכתו ההרוסה. בזמן שבשכונת חאן יונס שבדרום רצועת עזה התקיימה צעדה של הזרוע הצבאית של חמאס. במצעד השתתפו אלפי פלסטינים ובמהלכו הוצגו כל הכלים והאמצעים ששימשו את ארגון הטרור במסגרת הלוחמה מול ישראל במבצע "שומר החומות".

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, התייחס באותו יום למבצע של צה"ל מול רצועת עזה. בנאום בפני בוגרי בית הספר למלחמה, אמר כוכבי: "חמאס נקט צעד הראשון, אך שעות לאחר מכן הסתבר לו שטעה. צה"ל נטל יוזמה והפתיע את האויב פעם אחר פעם בסדרת מהלומות שהוציאו אותו משיווי משקל".

כוכבי מנה את הסיבות, לדבריו, "לכישלון של חמאס": "תוצאות המלחמה נקבעות בראש ובראשונה על בסיס הממד הפיזי של ההשמדה ושלילת יכולות. חמאס והג'יהאד האיסלאמי נפגעו משמעותית. השמדנו תשתיות טרור בתוך מבנים ובניינים לאחר שהזהרנו את האוכלוסייה והוכחנו שאין מסתור לטרור".

"בנוסף, פגענו פגיעה נרחבת במנהור התת-קרקעי שיועד להיות ממד הלחימה המרכזי של חמאס. לא רק שפגענו בו, אלא המחשנו שהוא כבר אינו חסין ומוגן כפי שהוא תוכנן להיות. חמאס בתגובה הנחה את מרבית פעילי הטרור להסתתר לאורך המבצע מחשש שהם ייפגעו".

רא"ל כוכבי הוסיף: "חשוב שנעצור לרגע ונזכיר לעצמנו ולעולם נגד מי נלחמנו, ואת מי תקפנו. נלחמנו בפושעי מלחמה אשר יורים רקטות על אזרחים חפים מפשע ומסתתרים בין חפים מפשע. נלחמנו באויב שנטוע בעולם שלא קיים אצלו עיקרון של מוסר לחימה, ואצלנו העיקרון הזה עוטף כל מטרה וכל פצצה. חמאס אמנם יזם את הירי, אך מיד הפך למגיב ונרדף. המאזן הסתיים ביתרון מובהק לצה"ל. חמאס, שפתח במלחמה כמגן ירושלים לכאורה, סיים אותה כמחריב רצועת עזה".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן