Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו מנסה לפורר את ימינה; ח"כ אורבך מתלבט ומסנן שיחות מרה"מ

רה"מ ממשיך במאמצים לפרק את ימינה ותקווה חדשה. בנט מנסה לבלום את המהלכים ויכנס מחר את חברי סיעתו בביתו. בתוך כך, נתניהו ניסה להשיג את ח"כ אורבך אך זה מסנן אותו. בימין יוצאים לקרב על הממשלה באמצעות הפגנות, רבנים, פעילים ומקורבים
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נכנע וממשיך במאמצים לטרפד את הקמת ממשלת השמאל שהוקמה על קולות הימין. נתניהו זימן הצהריים למעון ראש הממשלה בבלפור פגישה דחופה של ראשי מפלגות הימין, השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן וחברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ומשה גפני העומדים בראשות מפלגות ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית. בפגישה ישתתפו גם ראשי מועצות יש"ע לצד חברי הכנסת יריב לוין ומיקי זוהר ממפלגת הליכוד.

ההערכה היא כי ראש הממשלה מתכנן מאבק ציבורי עיקש נגד הקמת ממשלת השמאל של בנט ולפיד בשבוע הבא. שעל הרכבתה הכריז הלילה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. עיקר המאמצים מכוונים לפירוק מפלגת ימינה של נפתלי בנט ותקווה חדשה של גדעון סער.

בימין אמנם מעודדים מכך שח"כ ניר אורבך מימינה מתלבט בנוגע להקמת הממשלה החדשה ועשוי להודיע על התנגדות לה. אולם, ממרות התמיכה המסתמנת של אורבך, ניסיונותיו של נתניהו להשיג הח"כ הסורר מימינה לא צלחו עד עתה ובמערכת הפוליטית אומרים כי אורבך מסנן שיחות מאז אמש.

במקביל בימין מנסים להגביר את הלחץ על אורבך ועל יתר חברי סיעות ימינה ותקווה חדשה. חוגים רחבים בימין מפעילים מכבש לחצים על חברי הכנסת מהימין באמצעות הפגנות, רבנים, פעילים ומקורבים. במסגרת הלחץ של הימין מתוכננת הערב הפגנה גדולה מחוץ לביתה של ח"כ איילת שקד תחת הקריאה: "חזרי הביתה". לצד זאת מתוכננת הפגנת תמיכה בח"כ אורבך.

ארגוני הימין עובדים בשיתוף פעולה עם הליכוד ועם הציונות הדתית במטרה למנוע את השבעת הממשלה החדשה.על חברי הכנסת של הליכוד ממודרים מהמהלכים האחרונים ואף הוטל עליהם עוצר ראיונות.

בימינה ותקווה חדשה, מנהיגי שתי המפלגות פועלים לצופף שורות ולמנוע נטישות של חברי כנסת לפני ההשבעה. בנט מנסה לבלום את המהלכים הללו ובמהלך היום נפגש בביתו עם כמה מחברי סיעתו שתתכנס מחר בשעה 10:00 בבוקר לישיבה בביתו של בנט ברעננה.

לפני הצהריים, ולראשונה מאז שלפיד הודיע לנשיא כי "עלה בידו" להרכיב ממשלה, נתניהו הגיב לראשונה אחרי הודעת יאיר לפיד אמש כי עלה בידו להרכיב ממשלה, תוך שהוא מפעיל לחץ על אנשי הימין במפלגות המצטרפות לממשלת השמאל להצביע נגד.

"כל חברי הכנסת שנבחרו בקולות הימין חייבים להתנגד לממשלת השמאל המסוכנת הזאת", כתב נתניהו שהסיף כי "בנט מכר את הנגב לרע"מ!", לצד תמונה המפרט את ההבדלים בין השיחות שהוא ניהל עם מנסור עבאס לבין מה שבנט ולפיד נתנו לו.

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

4 תגובות

 1. על מה הוא מתלבט?
  ואם כן, למה הוא מסנן שיחות מרה"מ?
  התשובה היא: הוא כבר מזמן החליט לתמוך, ומפזר עשן כאילו אינו רוצה, היה לו מאד קשה, ואולי בגלל זה יקבל עוד ג'וב.

 2. למה זה חיסרון שבנט ולפיד יתנו מיליונים לערבים אחרי הכל זה אינטרס של כולם שיהיה להם השכלה-עבודה-הכנסה ואם צריך להשקיע בשילובם כמה מיליארדים אז זה שווה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן