Olivier Fitoussi/Flash90

בנט מגיב: "החרדים לא ילמדו אותנו מהי יהדות"; המפלגות החרדיות: "צבוע"

יו"ר ימינה השתמש באסון הנורא במירון כדי לנגח את נציגי הציבור החרדי: "אם הכוונה בהשתלחות ההיסטרית הזו היא להרתיע אותנו מהכוונה להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון - זה לא ילך". המפלגות החרדיות לא נותרו חייבות: "שימוש ציני ומביש באסון הנורא - מוכיח את איבוד ערכיך"
 • "אמא, מאיפה יהיה לנו אוכל בסוף הצום?"

  תוכן מקודם

 • למען תורמי ועד הרבנים: שר התורה בתפילה מיוחדת טרם תפילת כל נדרי

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

יו"ר ימינה וראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, הגיב הצהריים למתקפות הפוליטיקאים החרדים נגד ההסכמים הקואליציוניים עליהם חתם אשר רומסים את השבת, מעמד בני הישיבות, טהרת היחוס, גיור, כשרות, עולם התורה והחינוך, ומהווים סכנה רוחנית וגשמית.

בנט שבמהלך מחפיר של גניבת קולות מצביעי ימין, הכול לשם המטרה הנעלה להתיישב על כיסה ראש הממשלה תוך ויתור ורמיסת ערכי היהדות טען שחברי הכנסת החרדים לא יכולים ללמד אותו ואת מפלגתו מהי יהדות.

"הצטערתי מאוד לשמוע את הביטויים הקשים בהם השתמשו חברי הכנסת גפני, דרעי וליצמן", אמר ראש הממשלה המיועד. "אלה ביטויים שלא מוסיפים להם כבוד ומשקפים אובדן עשתונות".

לדברי בנט, "רק לפני שנה, כשהוקמה ממשלת האחדות הנוכחית, ימינה נשארה בחוץ, והחרדים ישבו בפנים. לא ראיתם אותי קורא לגפני להוריד את הכיפה. הייתה ממשלה, לא היינו חלק ממנה, והשמש זרחה בבוקר".

"חברי הכנסת החרדים לא ילמדו אותנו מהי יהדות ובוודאי לא מהי ציונות", אמר יו"ר ימינה והוסיף לפזר הבטחות כפי שעשה ערב הבחירות במטרה להגיע לתפקיד שחפץ, "כראש ממשלה, אדאג לציבור החרדי ולעולם התורה".

הוא הוסיף: "לאזרחי המדינה החרדים אני אומר, שוב: אין לכם מה לדאוג. להיפך, השנה האחרונה הראתה שאתם אלה שמשלמים, בחייכם ממש, על תרבות פוליטית של הזנחה, העדפת מקורבים והנצחת בעיות". יו"ר ימינה השתמש באסון הנורא במירון כדי לנגח את נציגי הציבור החרדי: "אם הכוונה בהשתלחות ההיסטרית הזו היא להרתיע אותנו מהכוונה להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון – זה לא ילך. נהרגו 45 אזרחים ישראלים. מישהו צריך לתת תשובה".

סיעות שס ויהדות התורה הגיבו לדבריו של בנט: "מי שקרא ללפיד שותפו החדש-ישן "טעות חמורה". ו”האיש שאחראי לקיטוב ולשנאה בישראל”, מגלגל כעת עיניים לשמיים ומדבר על אחדות ואיחוי. מי שחבר לאיווט גדול רודפי הדת ומחוללי ההסתה בימינו, מטיף לנו על ריפוי ושינוי השיח. איבדת כל גבול והגיון בדרך לסיפוק פוליטי רגעי".

"הבריחה המביכה שלך מהביקורת נגדך תוך שימוש ציני ומביש באסון הנורא במירון, ותוך פגיעה מזעזעת בהרוגים ומשפחותיהם, מוכיחה את איבוד ערכיך ומסוכנותך להחזיק בהגה השלטון. אנחנו נהיה אלו שנדרוש ממך חקירה ותיקון במירון, ולא ניתן לך להתחמק מכך. אתה צבוע וחסר בושה".

"עם ישראל ותורת ישראל, חזקים ממך ומשותפיך החדשים. לאורך כל הדורות ידענו לעמוד איתנים מול העומדים עלינו לכלותינו ויכולנו להם, בעזרת השם". לסיום כתבו: "כמי שמחזיק בתואר השקרן הגדול ביותר בפוליטיקה הישראלית, אנו לא מצפים ממך לכלום ולא סומכים עליך בשום דבר. תראה איך אתה נראה בקרב בוחריך מול הבטחותיך שנמסו על הקרח ורק אחר כך תגיד לנו כיצד לנהוג".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

רגעי אימה: האבא רץ אחרי הכובע - עגלת התינוק הידרדרה לכביש • תיעוד
יום טוב טאנץ! שיע פריד ובעלי המנגנים באלבום מתנה לתורמים של בעלזא
התושבים שמעו פיצוץ: פינוי דיירים בשל חשש לקריסת מבנה בחיפה • צפו
המלחמה על רפורמת הכשרות: ח"כ אבי מעוז הגיש עתירה לבג"ץ
פְּרִי עֵץ הָדָר: סיור מצולם בשוק ארבעת המינים של מחנה יהודה
סוכות מירושלים: גדולי הזמר המזרחי והחסידי במחרוזת שמחה לחג • צפו
אברומי סמט מרקיד אתכם עם 25 דקות של שמחת בית השואבה
מנחם מאשקאוויטש מארח את ארהל'ה סמט לביצוע מקפיץ של הניגון החב"די
מוישי וולס ויואלי גרינפעלד בדואט מרגש לסוכות: "טאטע"
אהרלה סמט ומוטי ויזל מרקידים עם "אין סגולה כתורה"
קצין צה"ל דחף פעיל שמאל והוביל התכתשות סוערת בקואליציה • צפו
תיעוד נדיר: עדר של 16 ראמים שנולדו בטבע נצפו בנחל ציחור • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • חג הסוכות • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
כך פינו השוטרים באלימות את המתבצרים בסוכת הפוסק במאה שערים • צפו
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני חג הסוכות להורדה ולהדפסה
האמת נחשפת אחרי ההסתה החמורה: ביטלו את חקירת מרבית השבים מאומן
יום הכיפורים במחיצת מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן והגר"ש בעדני
קבינט הקורונה אישר: חובת הצגת בדיקת קורונה בכניסה לבתי הספר

7 תגובות

 1. יאאא בנט המטומטם עכשיו אתה מפשוט??? זבל אנושי חכה חכה איזה גיהנום רותח מחכה לך מצפהה בכיליון עינים שתבוא להישרף בו בבאר שחת חכה ותצפה הולך להיות לך עתיד מזהיר שם אולי תהיה שם ראש ממשלת הזבלים הרקובים שמתבשלים שם

 2. הם לא ילמדו אותכם מה זה היהדות, כי אסור להם ללמד מי שלא יהודי מהיא יהדות. אתם מר בנט לא יהודים ,אין לכם חלק באלוקי ישראל

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו