מעמד סיום הש"ס וסיום ששה סדרי משנה ללומדים ב"תפארת יהודה" באשדוד

הדרך עלך: מעמד סיום הש"ס וסיום ששה סדרי משנה ללומדים ב"תפארת יהודה" באשדוד רובע ח' • ראש העיר ד"ר לסרי והרב עובדיה דהן קצרו שירות ותשבחות על עשייתם המבורכת מהראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א במעמד
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

מעמד מרגש ומיוחד התקיים בסיום הש"ס שהתקיים לכבוד לומדי שיעור "דף היומי" הקבוע בבית הכנסת "תפארת יהודה" שברובע ח' אשר בו משתתפים הלומדים מידי ערב באופן קבוע. את השיעור מעביר במסירות רבה, הרב יעקב אלחרר בנו של הר"ר יצחק אלחרר יו"ר לשכת הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף הרב הראשי לישראל.

סעודת המצוה התקיימה ברוב עם באולמי "ארמונות סהרה" סביב שולחנות ערוכים מכל טוב. לכבוד המעמד הנרגש והמיוחד, טרח והגיע הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף הרב הראשי לישראל, בשולחן המזרח נראו עוד לצידו, הרבנים הגאונים: הדיין הרב יעקב זמיר אב"ד ירושלים, מגיד השיעור הרב יעקב אלחרר, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הרב אליעזר חדד ר"י "אורחות חיים", הרב יוסף וקנין רו"כ "אוהל דינה", הרב יהודה סבח רו"כ "תפארת דוד", הרב יצחק בכור ור' יהודה אבידן מקים ומיסד בית הכנסת ע"ש חמיו ר' יהודה אלקיים ז"ל מנכ"ל חפ"א לשעבר.

בסיום המסכת, סיום הש"ס ואמירת ה'הדרן עלך', כובד כשכולו נרגש, מגיד השיעור הרב יעקב אלחרר כאשר פתח בדברי שבח וברכה ללומדים המשתתפים הקבועים בשיעור דף היומי, וציין, כי בכל פעם שמסיימים מסכת צריך לזכור שזה נובע מכח המסירות, ההתמדה והקביעות של שיעור תורה בכל יום, כאשר לא מאבדים אפילו לא יום אחד וזה כח מעלת התורה כאשר לומדים ברציפות וכך זכינו להגיע עד הלום לסיום הש"ס ובנוסף, אנו מסיימים היום גם את כל הששה סדרי משנה. בסיום דבריו הודיע כי כעת מתחילים את הש"ס ב"תלמוד הירושלמי" מסדר זרעים. בברכות נרגשות ציין לשבח בשמו ובשם כל משתתפי השיעור את הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית אשר עושה עבודת קודש בחיזוק וביצור הדת בכל חלקי העיר וגם ללימוד הירושלמי נרתם לסייע ולעזור בעין טובה וזכות הרבים תלויה בו.

את המשא המרכזי במעמד הנרגש נשא הראשון לציון הגר"י יוסף אשר הגיע במיוחד להוקיר את הלומדים ואת מגיד השיעור המסור הרב יעקב אלחרר ועמד על כך בחשיבות קביעות עיתים לתורה ובפרט בימינו אנו אשר משנאינו נשאו ראש, התשובה לכך היא להתחזק כמה שיותר בלימוד התורה ולהרבות בשיעורי תורה וע"י כך לקרב את העם למסורת ישראל. בדבריו הדגיש את מעלת חשיבות לימוד הדף היומי, אך צריך לדעת שזה לא מספיק, אלא יש לעשות חזרות וסיכום על הלימוד וכן להורות לציבור ללמוד בסוף השיעור באופן קבוע הלכה למעשה בבחינת "ואת המעשה אשר יעשון", כדי לדעת ולהיות בקי בהלכה למעשה שזהו שורש ועיקר הלימוד בתורתנו הקדושה, לדעת מה יעשה ישראל.

בסיום בירך בחביבות רבה את ראש העיר ד"ר לסרי אשר שמע על פעולותיו הברוכות בעיר, ועומד לצידם של מוסדות החינוך ולומדי התורה בעשיה מבורכת, 'תרום קרנו בכבוד', כן בירך את הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד על עשיתו המבורכת במסירות ובנחישות למען הרבות קדושה וטהרה וחיזוק וביצור הדת בעיר בכל התחומים כמו הקמת מקוואות טהרה לאחרונה ועוד.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ציין כי שיעור דף היומי זה זכות ראשונים למייסד השיעור הרה"ג ר' אליהו סויסה רב מחלקת הנישואין במועצה הדתית לשעבר. בסיום בירך את כל הלומדים שכפי שזכו לסיים את הש"ס בבלי ומשניות, כך יזכו בע"ה לסיים גם התלמוד ירושלמי מתוך בריאות גופא ולעלות עוד במעלות התורה והיראה. כן בירך את מגיד שיעור המסור הרב יעקב אלחרר אשר מקדיש מעיתותיו בכל יום למסירת השיעור.

המעמד הסתיים מתוך שבח והודיה לד' יתברך והתעלות רוחנית ושאיפה להתעלות בתורה עוד ועוד.

 

 

 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן